image

Площу Театральну в Ужгороді заливає маслом з дитячого паровозика (ФОТО)

Репліка еколога Генріха Розмана з приводу курсування містом дитячого паровозика

Зізнаюся, мені було дивно, коли виник такий ажіотаж навколо дитячого паровозика, який попередньо мав курсувати між центром міста та Боздоським парком на час проведення в парку фестивалю млинців. А потім мало не сенсаційна новина - паровозик і після фестивалю буде возити дітей по набережній Незалежності. Цей ажіотаж скидався на типовий рагулізм провінційного містечка. Ужгородці фотографувалися на фон цього паровозика, ніби це не старий б/у паровозик, а новий космічний корабель Ілона Маска. Та більше того, про курсування паровозика повідомляла прес-служба міської ради. На яких правах? Хіба це комунальний транспорт? Скільки підприємець, який катає людей паровозиком заплатив мерії за рекламу?

Але стає зрозумілим, що весь цей ажіотаж виник через те, що в туристичному Ужгороді насправді немає розвиненої розважальної дитячої індустрії. Тому й паровозик став мало не дивом. І це при тому, що подібні паровозики вже давно є у всіх обласних центрах та більш-менш крупних містах України. А Ужгород підібрав мало не із смітника один із б/у паровозиків. 

Але найбільше, що мене зачепило, так це те, чому мовчать екологи. Адже скрізь уже давно використовуються паровозики на акумуляторних батареях. Бо здебільшого вони їздять центрами міст. А ужгородський паровозик - на дизелі! І якщо ще взимку не так багато людей на набережній Незалежності, то з потеплінням їх буде значно більше. І чому вони повинні дихати дизельними викидами? Чи розуміє наша влада, що цей паровозик саме тому списали і задешево продали, бо він дизельний. А ми підібрали і радіємо.

Ну і останнім приводом до мого допису стало оприлюднення у соцмережах фотографій, як машинне масло з паровозика заливає бруківку на площі Театральній. І це для мене було хорошим сигналом до того, що ужгородці таки зрозуміють, що насправді від паровозика більше зла, ніж добра.

53139003_1341188569352836_2513450076056059904_n 52574026_1341188556019504_3906798846256087040_n

Звертаюся до влади Ужгорода - заборонити експлуатацію паровозика, який задимлює центральну частину міста дизельними викидами і бруднить центр міста машинним маслом. Якщо підприємець відчув, що має зиск із таких перевезень, то нехай замінить паровозик на екологічно нешкідливий. Любіть своє місто.

Генріх Розман, еколог. 

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com