image

Секрети бюджетної подорожі

Економічна ситуація в країні та світі перетворює закордонні подорожі в розкіш. Однак знання деяких тонкощів робить цю розкіш досить доступною.

Організувати подорож самому - захоплива, але непроста справа. А знавці запевняють: ціна самостійного туру багато в чому залежить від того, наскільки ви врахували нюанси справи.

 

Про секрети бюджетної подорожі розповіла мандрівниця зі стажем, засновник блогу «Сам собі Колумб» Ірина Журавель. Дівчина побувала в 13 країнах Європи, часто - разом із коханим. Усі подорожі Іра організувала самостійно і тепер ділиться досвідом з іншими.

1. Як заощадити на перельоті?

Ірина: «Спочатку мені не вдавалося знайти квитки нижче 40-50 доларів в один бік. Але з часом я зрозуміла:

- шукати авіаквитки оптимально за 1,5-2 місяці до вильоту;

- потрібно дивитися сусідні дати: найчастіше в середу та четвер вильоти значно дешевші, ніж у п'ятницю та суботу;

- слід звертати увагу на сусідні аеропорти та перельоти з пересадками: переліт Київ - Мілан може коштувати 2000 грн в один бік, але при цьому переліт Київ - Бергамо (сусіднє місто з Міланом) - 600 грн;

- лоукости - наше все;

- шукати квитки потрібно на кількох пошукових сервісах, щоб порівняти ціни;

- обов'язкове використання режиму «інкогніто» при пошуку (є в кожному браузері): багато сервісів відстежують популярні запити та частоту пошуку і, залежно від популярності напрямку, можуть накручувати ціну на квитках, готелях і тощо;

- подорожувати краще без нічого: буває, квиток коштує 15 євро, але вартість багажу, харчування на борту, пріоритетної посадки збільшує ціну до 150 євро;

- якщо бачиш квиток у Європу за 15-10 євро, бери його сміливо: немає сенсу чекати і сподіватися, що ціна впаде ще.

1б

Польща, Гданськ, 2014 рік

2. Де зупинитися?

Ірина: «Хостели хороші, якщо подорожувати одному. Тоді ціна на одну людину від 9 до 20 євро цілком нормальна. А якщо подорожувати вдвох або компанією, вигідніше зупинятися в квартирах (у хостелі потрібно платити фіксовану вартість за людину, а в квартирі - за приміщення). Можна орендувати апартаменти за 35 євро на добу і розбити цю вартість на двох або трьох.

Виходить значно вигідніше, та й усі зручності під рукою - холодильник, праска, своя ванна, кухня, посуд тощо. Всім дуже рекомендую сервіс airbnb. Він дуже виручив нас у дорогій Скандинавії. Ми знайшли його випадково, коли вже перешукали всі готелі, хостели та кемпінги. Ціни просто вразили - від 35 євро за ніч з особи. За двох за 1 ніч потрібно було заплатити 70 євро!!! Це абсолютно не вкладалося в наш бюджет. На цьому сервісі ми знайшли кімнату в центрі Копенгагена за 40 євро за добу. Практично вдвічі дешевше».

1c (1)

Грузія. Казбегі (Військово-Грузинська дорога), 2014 рік

П'ять порад:

- Шукайте на кількох сервісах бронювання: hotelscombined.com, booking.com, hostels.com, airbnb.com.

- Використовуйте купони. Зараз величезна кількість пошукових систем (orbitz.com, cheaptickets.com, travelpony.com) видають знижки на бронювання готелів, що дозволяють заощадити до 50% вартості номера.

- Уважно читайте, що входить у вартість. Часом не включені рушники та постільна білизна, за які доведеться доплатити від 3 євро на місці.

- Підпишіться на розсилки. Дізнаватиметеся першими про акції, свята і купони. Booking.com своїм підписникам висилає вигідні пропозиції, які не всі бачать на сайті.

- Користуйтеся гарантією кращої ціни! У гонитві за клієнтами багато сервісів обіцяють, що якщо ви знайдете на іншому ресурсі номер хоч на 1 долар дешевше і надасте докази, вам зроблять значну знижку.

1e1

Барселона, Іспанія, 2013 рік

3. Чи можна подорожувати зовсім безкоштовно?

Ірина: «В останніх трьох подорожах ми використовували переважно сервіс гостинності couchsurfing (ви їдете в гості, а взамін обіцяєте дати притулок іноземцям, - ред.). Досвід та враження тільки позитивні. Але варто пам'ятати, що це не просто безкоштовний нічліг, а й спілкування, обмін культурами. Якщо ви любите спілкуватися і їдете в подорож для того, щоб зрозуміти іншу країну, її людей, її культуру - то це найкращий варіант! Якщо ж ви плануєте усамітнитися і валятися - цей сервіс не для вас.

Особисто я можу поставити по 100-500 запитань аборигенам: «А чому люди тут не засмикують штори?», «А яка найсмачніша страва у вашій кухні?», «А як тут ставляться до наших туристів і мандрівників?», «А яка ситуація у вас із безробіттям?» тощо. Саме з такого спілкування, а не з відвідувань музеїв і прогулянок містом, складаються мої враження про країну».

1d1

Італія, Венеція, 2013 рік

4. Найекономніші напрямки

Ірина: «Якщо хочете заощадити, вибирайте країни, які ще не перейшли на валюту Євросоюзу - Угорщину, Польщу, Чехію, Болгарію, Сербію, Хорватію, Туреччину, Грузію. Найбюджетнішою країною, куди ми їздили, у плані пересування і харчування, виявилася Грузія».

1sh

Кіпр, мис Греко, 2014 рік

5. Де дешевше харчуватися?

Ірина: «Краще вибирати «нетуристичні» кафе. Їх досить просто знайти: зверніть з головної вулиці або площі вглиб міста, і ви побачите безліч закладів, біля яких немає ні туристів, ні зазивал, ні «туристичних» цін. У кафе з хорошими цінами та смачною кухнею завжди є місцеві. Ми часто запитуємо у жителів країни, де можна недорого поїсти. Але ще краще запитати, де вони самі їдять, оскільки на запитання «де недорого» часто починають радити розпіарені ресторани та кафе, типу HardRockCafé і KFC.

Насправді в перший день подорожі пошук кафе чи ресторану нам завжди дається важко. Ми витрачаємо чимало часу, перш ніж зорієнтуємося в цінах. Заходимо в багато різних кафе, дивимося меню, встаємо й ідемо. Зате потім знаходимо 2-3 улюблених бюджетних місця. А ще визначаємося з еквівалентом, за яким порівнюємо ціни. Наприклад, найдешевший журек у Варшаві ми знаходили за 4 злотих, хінкалі в Тбілісі - за 0,6 ларі, шефталії в Ларнаці - за 6 євро.

Іноді «туристичні» кафе пропонують непогані комплексні обіди. Вони так і називаються - туристичне меню. Тому зовсім відкидати такі кафе теж не варто».

А особисто з Іриною Журавель ви матимете змогу поспілкуватися на гумористичному фестивалі паніки та істерики "На дні", який пройде в Києві 21 березня.

depo.ua

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com