image

У Карпатах відновлюють "Білого Слона"

Обсерваторія на горі Піп Іван у Карпатах завдяки активістам отримала друге життя. 

" Туристичне товариство "Карпатські стежки" разом із будівельниками розчистили від сміття колишню котельню обсерваторії на горі Піп Іван, а також облаштували кімнати для рятувальників.

Активісти товариства планували за чотири дні, 23-26 вересня, відновити маркування маршрутів на Чорногірському хребті, проте погода стала на заваді. Тож члени туристичного товариства приєдналися до бригади будівельників, які проводять відновлювальні роботи в обсерваторії.

"Цього року будівельники розчищають периметр, де проходив кам’яний паркан, та планують його відновлення. Цими днями розчистили коридор, зібрали сміття, почали чистити від завалів та каміння приміщення старої котельні. Також облаштували кімнати, де планується створити високогірний пост рятівників", – розповів Василь Фіцак, повідомляє kurs.if.ua.

Задекларовано, що обсерваторія на горі Піп Іван у Карпатах відновить свою роботу у 2018 році.

Відновлення покинутої астрономо-метеорологічної обсерваторії розпочалось у 2012 році, коли стартував спільний українсько-польський проект за участю Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника і Варшавського університету.

Астрономі́ічна і метеорологічна обсерваторія на вершині Піп Іван, звана також Білий Слон, – найвища споруда в Україні, в якій постійно жили й працювали люди (2028 м над рівнем моря). Обсерваторія діяла в 1938 – 1941 роках.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com