Відкрита екскурсія «Романтичний Ужгород»

В неділю, 15 лютого, в Ужгороді пройшла чергова відкрита екскурсія, темою якої став «Романтичний Ужгород».  Слухачів запросили таким чином продовжити святкування Дня закоханих. Понад півсотні ужгородців традиційно зібралися на пл.Театральній біля пам’ятника Миколайчику, а гідом цього разу стала  студентка кафедри туризму УжНУ Юліанна Бонкало.

22

Почалась романтична подорож розповіддю про пішохідний міст кохання. Протягом прогулянки можна було почути імена визначних діячів політики та культури, а також дізнатись більше про інтимне життя Томаша Масарика, Августина Волошина та кохання видатного графа Міклоша Берчені і Крістіни Чакі.
Юліанна розповіла багато цікавого, наприклад, що вислови знаного політика і першого президента Чехословаччини самі чехи підписують абревіатурою ТГМ – Томаш Гарріг Масарик. Звідки ж взялося прізвище Гарріг? Виявляється він узяв його, як друге ім'я, від дружини Шарлотти Гарріг, яка була американкою. Під час Першої світової війни її було заарештовано за наказом австрійської влади. Їхній син Ян Масарик став міністром закордонних справ чеського емігрантського уряду, але загинув після комуністичного перевороту в 1948 році за нез'ясованих обставин. Крім нього, у Томаша і Шарлотти було ще троє дітей.

Не оминули екскурсанти, звісно, і Ужгородський ЗАГС. Тут у дворі  молодята загадують бажання, стоячи на чавунному рушнику.  Ця традиція перед реєстрацією шлюбу є передвісником щасливого подружнього життя. Крім гарного оздоблення, на рушнику можна знайти й такі жартівливі рядки:

А як тоту коломийку зачую, зачую.

Через тоту коломийку дома не ночую!

 

15

А ще підтвердженням приказки «коханню кожен вік підвладний» став той факт, що між художником Адальбертом Ерделі та його дружиною Магдаленою була різниця в цілих 25 років.

Також, під час всієї екскурсії слухачі декламували та читали вірші на тему кохання.  Кожен сміливець отримав за це в подарунок солодкі призи: кав’ярня «Cookie» приготувала смачні пряники від ТМ «Закарпатський пряник», а «Майстерня Карамелі» – цукерки у вигляді серця.

 

 

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com