image

Відновлено частину знаменитої обсерваторії Білий Слон

У Карпатах відкрили першу чергу відновлення Астрономічно-метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван, що розташована на межі Закарпатської та Івано-Франківської областей.

Обсерваторія була побудована в 1938 році, але після Другої світової війни повільно перетворювалася на руїни. Зараз в її корпусах відкрили високогірний пункт рятувальників, повідомляє прес-служба Прикарпатського Нацуніверситету.

На базі Обсерваторії створений високогірний пост рятувальників, в якому чергуватимуть як польські рятувальники Бескидського відділу, так і представники української ГСЧС. Гірські рятувальники будуть проводити цілодобове чергування протягом року, по дві особи на зміну. У перспективі заплановано створення Міжнародного тренувального центру гірських рятувальників.

Наступний етап відновлення Обсерваторії буде спрямований на відновлення роботи метеоцентру. Зараз тривають внутрішні роботи по створенню та зміцнення перекриттів між поверхами будівлі, ремонт покрівельних перекриттів.

У короткий період роботи обсерваторії - з 1938 по 1994 рік - вчені досліджували в телескопи комети Юрофф-Ахмар-Гассель, Брукса, зірки Чумацького Шляху та Марс.

Білий Слон - найвисокогірніша споруда в Україні, в якій постійно жили й працювали люди (2028 м над рівнем моря).

Читайте також:

У Карпатах відновлюють "Білого Слона"

Казкові фото високогірної обсерваторії

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com