image

Як будуть їздити автобуси в Закарпатті на Новорічні свята

Ситуація з пасажирськими перевезеннями під час Новорічних свят в Закарпатті поки не визначена

Закарпатська влада намагалася навести порядок з пасажирськими перевезеннями під час Новорічних свят, але поки що все гальмується.

Питання забезпечення закарпатськими перевізниками безперебійного транспортування пасажирів під час свят розглянули під час спеціальної наради в облдержадміністрації.

За повідомленням Закарпатської ОДА, транспорт не підпадає під дію законодавства, який передбачає вихідні у святкові дні, оскільки належить до безперервно діючих підприємств, робота яких пов’язана з обслуговуванням  населення. Внесення змін до розкладів руху не передбачають і договори про організацію перевезень, які укладені облдержадміністрацією з перевізниками. На цьому наголосив директор департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури Закарпатської ОДА Едуард Маляр. Водночас зазначив, пасажиропотік у святкові дні, як свідчить багаторічна практика, має свою особливість, динаміку. Тому, задля збалансування економічної доцільності та потреб населення, перевізникам рекомендовано розробити графіки руху автобусів на святкові дні та поінформувати закарпатців про обслуговування маршрутів у новорічно-різдвяний період .
«Автоперевізникам та Закарпатському обласному відділенню „Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників” спільно з автостанціями області рекомендовано до 22 грудня розробити та надати організаторам перевезень узгоджені графіки руху автобусів на період свят на маршрутах загального користування, а також забезпечити перевізниками його виконання», - зазначив Е. Маляр. - Також необхідно забезпечити належний рівень поінформованості закарпатців про обслуговування маршрутів у святкові дні».
Під час наради також вирішили, відповідні графіки руху, зокрема, будуть розміщені на офіційному сайті Закарпатської ОДА, в розділі  «Транспорт».
Якщо ж перевізники не виконуватимуть узгоджених графіків руху в святкові дні, облдержадміністрація передбачає можливість розірвання договорів з ними в односторонньому порядку.

І ось 22 грудня пройшло. Ми намагалися знайти графіки руху пасажирських автобусів на сайті ОДА, однак там навіть розділу "Транспорт" немає. Сайт взагалі давно потребує модернізації.

Єдиною реакцією на нараду поки була оприлюднений "Закарпатавтотрансом"  графік руху автобусів міжнародного сполучення.

Графік внутрішнього обласного сполучення на Новорічні свята не оприлюднювався. На сайті "Закарпатавтотрансу" є звичний графік руху автобусів, який "перекидує" на сайт bus.com.ua . Але навіть тут в колонці "по розкладу" майже всі внутрішні рейси вказані з низьким гарантованим відсотком. На багатьох стоїть 0%.

На одному з місцевих телеканалів той таки Едуард Маляр дав розгорнуте пояснення щодо розкладу руху на свята, але як все буде насправді, поки не скаже ніхто. І це при тому, що обласна влада пригрозила розривати контракти з перевізниками у випадку недотримання графіку.

 

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com