image

Чому собака не виконує команди господаря

"Собака не слухається моїх команд!", - саме з такою скаргою найчастіше звертаються за професійною допомогою до інструкторів з дресирування власники собак.

Для того, щоб почати роботу над вирішенням проблеми, потрібно розібратися, а що ж стоїть за нею стоїть? Непослух собаки може мати багато причин. Розібравшись з ними, можна приступати до виправлення ситуації. Розглянемо всі можливі причини неслухняності.

Собака відчуває дискомфорт

Собака може не слухатися господаря, якщо відчуває сильний дискомфорт або біль. Не завжди хвороби собак протікають відкрито, не завжди відразу можна зрозуміти, що з собакою щось недобре, та й собака сама не розповість про свої проблеми.

Знати головні ознаки того, що собака захворіла, і своєчасно реагувати на них - завдання кожного відповідального власника тварини.

Собака може відмовлятися виконувати команди господаря, якщо їй дискомфортно (наприклад, дуже жарко або дуже холодно). Враховуйте, що працездатність і керованість собаки завжди знижується в екстремальних для неї умовах. Краще рішення - нічого не вимагати від свого вихованця в таких обставинах або спочатку змінити обставини, створивши собак сприятливі умови.

Собака виснажена або ослаблена

Виснаження буває не тільки фізичним - собака може бути виснажена емоційно. Наприклад, наприкінці дня змагань, коли їй довелося викластися на всі сто. Якщо ваш вихованець явно втомився або ослаблений після сильного навантаження або хвороби, не варто вимагати від нього багато чого. У такі моменти навіть сама слухняна собака стане на час сліпою і глухою до ваших командам.

Поверніться до дресирування після того, як собака відновить сили.

Собака боїться

Дуже часто собака ніяк не реагує на команди господаря, коли чогось боїться. Це може бути страшний сусідський пес, гуркітлива вантажівка, вибухи петард по сусідству ... В такі миті вся увага собаки концентрується на предметі свого страху, повністю перемикаючись її зі всього іншого, що відбувається навколо.

З собачими страхами можна і потрібно боротися, але змушувати перелякану собаку неодмінно підкоритися вашій волі в цю секунду - справа не тільки безперспективна, але і вкрай шкідлива. Спочатку заспокойте собаку, відволікаючи її, при необхідності поведіть туди, де вона буде відчувати себе впевнено, і лише потім повертайтеся до команд.

Буває, що собака починає боятися самого процесу дресирування і ... навіть свого господаря. Сподіваємося, що ви не поводитесь з собакою жорстоко, інакше вам не уникнути подібних проблем.

Але і при нормальному поводженні собака може боятися дресирування - у 99% випадків це наслідки помилок у дресируванні: занадто різкого впливу на собаку голосом, повідцем, жорсткого покарання за помилки та інші огріхи. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем з поведінки собак і інструктором з дресирування, якщо помічаєте, що ваші стосунки з собакою рухаються у глухий кут.

Фото: thedoggyworld.com

Помилки дресирувальника

Надто жорсткий тиск на собаку при дресируванні - не єдина помилка, яку допускають господарі. Непослух може бути наслідком недостатньо якісно проробленої команди, заохочення собаки за невірно виконану команду, ігнорування темпераменту, віку та інших індивідуальних особливостей собаки при дресируванні, заняття з невигулянною собакою. Всі ці фактори негативно впливають на якість навчання тварини. У підсумку маємо витрачений час (іноді і гроші) і абсолютно некеровану собаку. 

Сильні відволікаючі фактори

Від простого до складного. Про цей принцип часто забувають недосвідчені собаківники, що вимагають від своїх вихованців беззаперечного послуху в будь-якій ситуації. Навчивши свого 5-місячного щеняти сідати по команді на безлюдному вигулі, вони очікують, що з таким же ентузіазмом їх вихованець плюхнеться на землю по команді і на центральній міській площі, серед натовпу людей. Ось чому часто собаки, що демонструє ідеальну вишкіл, губляться, відволікаються і начисто провалюють свій виступ на гучній публіці.

Чудес в дресируванні не буває. Тому готуйте свою собаку до різних обставин її роботи поступово. Після пустиря виходьте спочатку на спокійну вулицю і відпрацьовуйте команду в її умовах. Після вулиці можна йти в гучне місце. Тільки так.

Собака розпещена

Найпоширеніша причина неслухняності серед декоративних собак дрібного і середнього розміру. Ні, звичайно ж, розпещеними бувають і добермани, і московські сторожові, але саме власники маленьких порід собак частіше за інших вважають, що їх улюбленцям «муштра» ні до чого. У підсумку з крихітного цуценя виростає такий собі терорист, який тримає «в тонусі» всю сім'ю господаря.

Знову і знову повторимо прописну істину: дресирування потрібна всім собакам. Всім, без винятку! Щоб не довелося розлучатися з улюбленцем через його агресію, вкуси, щоб не довелося ридати через втраченого вихованця, щоб не було потрібним звертатись за допомогою для корекції поведінки собаки - займайтеся вихованням цуценя. Тільки тоді ваша доросла собака не буде доставляти вам клопоту.

Домінуюча собака

Собака-домінант - це не тільки не неприємно, а й небезпечно. Навіть цвергпінчер, гарчить на вас, коли ви проходите повз його миски, здатний створити серйозний дискомфорт. А що говорити, якщо мова піде, наприклад, про південноросійську вівчарку? Зрозуміло, слухати вас така собака буде тільки в тому випадку, якщо ваша команда випадково збіглася з її бажанням. В інших випадках вас чекає незавидна доля вічно висячого на кінці повідця дивака і крикуна, якого почнуть обходити навіть інші собачники. На щастя, вчасно помічену схильність до домінування у собаки можна відкоригувати. Головне - не пускати процес на самоплив. Не справляєтеся самі - кличте на допомогу профі.

vashasobaka.com.ua

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com