image

Догляд за домашніми тваринами взимку

Ми добре знаємо, що в холодну пору нам необхідний особливий догляд за шкірою, волоссям, купуємо спеціальні косметичні засоби, термоодяг, розробляємо зимове меню. Так само і тварини потребують особливого зимового догляду, тоді вони сяятимуть від краси та міцного здоров’я.

Багато господарів не надто піклуються про сезонні зміни у догляді за твариною. А тоді дивуються, чому їхній пес чи то кіт хворіє, не грається взимку. Варто розуміти, що в морози організм тварини витрачає дуже багато енергії на обігрів свого тіла, адже далеко не всіх собак одягають. Та це і не потрібно, якщо улюбленець гарно харчується, добре спить.

Найголовніше правило зимового догляду за твариною – давати їй калорійну, жирну  та поживну їжу, і робити це слід частіше, аніж влітку.

Більше їжі та тепле пиття

Якщо собака чи кіт багато часу проводить надворі чи взагалі живе у вольєрі, розробіть для нього особливе зимове меню. Годувати його слід вдвічі частіше, і це має бути збалансоване харчування, щоб тварина мала достатньо для обігріву енергії, але не страждала від ожиріння.

Доречно в каші додавати більше жирного м’яса. Також давайте тварині варені овочі, моркву, це дасть необхідні вітаміни та мінерали для боротьби з вірусами та застудами.

Також взимку доречно придбати комплекси вітамінів для домашніх тварин. Краще купувати імпортні, зокрема німецькі.

 

 

Переохолодження – найбільша біда

Якщо після прогулянки домашня тварина тремтить та підбирає лапи – це переохолодження. Через нього собака чи кіт може важко захворіти на респіраторні, запалення вуха, сечового міхура та нирок. Часто улюбленці починають кашляти, страждають від запалення легенів. Після переохолодження легше підчепити інфекційне захворювання.

Група ризику, яка найбільш піддається переохолодженню, – цуценята, кошенята або літні тварини. У цуценят найчастіше страждають суглоби, згодом виникає хронічний артрит. Тому не вигулюйте їх надто часто і довго, тим паче коли надворі мокрий сніг чи дощ.

 

 

Найкраща профілактика переохолодження – загартовування тварини. З раннього віку з собакою треба влаштовувати прогулянки зі спеціальними фізичними вправами. Починати робити це слід влітку, коли тепло.

На морозі прогулянки спочатку мають бути короткотривалими, не довше десяти хвилин, потім поступово робіть їх довшими і не забувайте про вправи, біг.

Після прогулянки, обов’язково необхідно зігріти лапи собаки, а також очистити подушечки на лапах від бруду та снігу. Для цього достатньо вимити лапи теплою водою. Також додатково можна очистити шерсть на животі.

Що ж стосується котів, то вони самі попросяться додому, якщо змерзли. Головне - не забути відчинити їм двері. Якщо кіт перемерз, дайте йому теплої води, очистіть шерсть від вологи сухим рушником. Зробіть своєрідний масаж, аби розігнати кров.

Не забувайте доглядати за своїми улюбленцями!

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com