image

Кошача потреба псувати меблі

Дряпаючи улюблену оббивку господарського дивана, кішки видаляють зовнішній шар нігтя. Це потрібно для того, щоб кігті домашньої тварини були здоровими. 

Тварини по своїй звіриній суті не можуть зрозуміти, що не можна рвати або дряпати речі господаря. Бити домашніх улюбленців заборонено, потрібно знайти інший вихід із ситуації.

Мало кому сподобається зіпсовані кігтями меблі чи двері, тому господарям варто подумати про те, як не допустити цих псувань. Щоб це зробити, необхідно купити спеціальний вельми недорогий предмет - точило для кігтів. Її легко виявити в кожному зоологічному магазині і коштує вона дешевже, ніж ваші зіпсовані меблі. Зате після цього придбання можна бути спокійним за свій диван або шпалери. Хоча, крім покупки, потрібно ще й привчити свого вихованця робити всі свої звірині справи в строго відведеному місці. Є думка, що коли кіт точить свої кігті, йому хочеться атакувати. Господарі, хвилюючись за свою безпеку (мало що у тварини на розумі) підрізають котам кігті. Робити цього не можна, оскільки кігті мають маленькі судинки. Треба давати кішкам вільно точити нігті, але і не забувати при цьому про власний комфорт.

Зіпсовані двері дуже часто псують настрій господарям тварин. Щоб цього не сталося, варто відповідальніше підходити до питання вибору вхідних і міжкімнатних дверей. Благо широкий вибір дверей дозволяє підібрати найкращий варіант для кожного. Найміцнішим для кігтів тварин буде масив сосни, зверху покритий шпоною з натурального дуба. Покриті двері повинні бути спеціальним неблискучим лаком. Такі двері - справжній порятунок від зубів і кігтиків домашніх тварин, сліди на них майже не видно. Також серйозно варто підходити і до вибору меблів, шпалер. М'яка оббивка дивана майже напевно буде зіпсована вихованцем вже через пару місяців. Тому варто заздалегідь подумати, як убезпечити меблі або підібрати більш практичний варіант оббивки. Ось з шпалерами буде складніше всього. Якщо тварина полюбить їх обдирати, то можна лише порадити клеїти шпалери подешевше, не то інакше весь бюджет піде на їх купівлю та поклейку.

Оздоблювальні матеріали з міцного вінілу на перший погляд здаються успішними. По-перше, це найдешевший варіант. По-друге, стінки можна обклеїти без допомоги інших, не запрошуючи робітників. Постраждалі шпалери замінюються новими так само скоро і просто. У них є і недоліки, наприклад, міцність і термін служби: якою б спокійною не була ваша кішка, вініл витримає всього рік-два, тобто набагато менше, ніж він би прослужив в будинку без тварин.
Якщо бюджет необмежений, а характер у вашого улюбленця вже дуже грайливий, можна згадати про рідкісний тип обробки залізними панелями з антивандальним покриттям. Традиційно вони використовуються в публічних закладах типу дискотек і ресторанів, де перевантаження на стінки надзвичайно велика, а інтер'єри оформлені у стилі хай-тек. Комфортного домашнього виду передпокою з такими панелями не гарантуємо, зате акуратність їй забезпечена.

Для обмеження території котів є нешкідливі засоби для відлякування. Одні впливають за нюх або смак - їх час від часу наносять з аерозолю на улюблені, але небажані для відвідування кішками зони. Також існують електронні прилади з детектором руху, які видають ультразвуковий сигнал, який майже нечутний людині, але сильно дратує кішок. Електронні прилади слід встановлювати на відкритих територіях, де сигнал не буде блокований чагарниками або садовими спорудами.
Якщо ж ви прихильник природних «відлякувачів», то для кішок є перець, оцет, шкірка апельсинів та інших цитрусових, а також інші сильно-пахнучі речовини. Листя колеуса собачого (Coleus canina) видають неприємний для кішок запах при дотику.
Дрібний гравій та битий камінь занадто гострі для ніжних котячих лапок. Кішкам не подобається пересуватися по території, покритій цими матеріалами. Тому вберегти сад від маленьких пустунів може допомогти таке покриття.

Якщо меблі таки постраждали від кошачих кігтів, то пропонуємо вам проявити креативність та причепурити їх:

uadog.info

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com