image

Петардовий жах: Щороку на Новорічні свята в Закарпатті губляться близько ста домашніх тварин

У найближчі дні на домашніх улюбленців чекає петардовий жах

Невеличкий допис-засторога еколога Генріха Розмана напередодні Новорічних свят:

Можливо, це не моя фахова тема, однак ця тема зачіпає багатьох моїх земляків, тому висловлю кілька зауважень. У ці дні ми стали свідками неймовірного захоплення закарпатцями, та й не тільки, випадку з вірним псом, яких протягом двох діб захищав свою подругу на залізничних коліях. Ця історія викликала купу позитивних емоцій і навіть сліз. Переважна більшість людей таки переймається долею тварин і для людей типово мати риси співпереживання за «братів менших».

Звичайно, хтось може зауважити, що у ті ж дні виродки у Миколаєві отруїли тварин у місцевому зоопарку та вішали на деревах безпритульних собак. Але це виключення. Це явно збочена психіка.

Так от, напередодні Новорічних свят хочу застерегти власників домашніх тварин від того, що саме у ці дні багато тварин можуть втекти з дому. Свого часу навіть була оприлюднена статистика, що в Новорічні свята втікає близько ста домашніх тварин, які були налякані…петардами та феєрверками.

Зоозахисники завжди попереджають про це, однак щороку одна і та сама історія. Страх деяких собак перед вибухами петард та свистом феєрверків настільки великий, що собаки навіть зриваються з великих ланцюгів.

Більше того, від цього страху тварина не просто ховається десь поблизу, а здатна за короткий час пробігти від 5 до 10 кілометрів.

Уже зараз європейські зоозахисники розповідають про багато випадків порушення психічного стану домашніх тварин після вибухів петард. Окрім того, часто діти лише задля розваги кидають петарди прямо під ноги бездомних собак чи кішок. Тварини у таких випадках отримують травми, втрачають слух або зір.

У Європі зоозахисники дають поради, як уберегти домашнього улюбленця від втечі або стресу. Зокрема рекомендують вживити тваринам електронні чіпи з інформацією (у багатьох країнах це є обов’язковою нормою). Рекомендують також подбати про те, що з внутрішнього боку ошийника була інформація з кличкою тварини та контактами господаря.

Для тих господарів, чиї собаки живуть у дворі, рекомендується перенести будку десь за кут, де буде краща звукова ізоляція.

Також зоозахисники радять попросити у ветеринара заспокійливі препарати для тварин на період Новорічних свят. Перелякані вибухами петард тварини майже не контрольовані. Вони не слухаються навіть господарів. Їх неможливо втримати навіть на руках. Часто, втікаючи, потрапляють під колеса автомобілів.

Звичайно, людям хочеться свята. Як на мене, то ці петарди та салюти – дурна трата грошей. Я підтримую ініціативу громадських активістів, які закликали відмовитися від петард та салютів хоча б з тих мотивів, що країна наразі перебуває у стані війни і показове накручування радості від примітивних бухкань – ознака, вибачте, дурості. Не вважайте мене скнарою. Не хочеться наразі вдаватися до психоаналізу і цей допис стосується виключно безпеки тварин у період Новорічних свят.

Генріх Розман, еколог, Ужгород

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com