image

Як доглядати за домашніми улюбленцями навесні

Весна має великий вплив абсолютно на всі живі істоти, а от коли за вікном тепло, то виникає бажання більшого спілкування з представниками протилежної статі. Особливо важко буває домашнім улюбленців, оскільки їх замикають в квартирах. Тут вже нікому не позаздриш, оскільки поведінка улюбленця змінюється далеко не в кращу сторону.

Статева активність 

Навесні природа закликає весь світ до активного продовження роду, і зовсім немає нічого дивного, коли наші вихованці ведуть себе не зазвичай. Підвищення температури повітря та інтенсивне збільшення світлового дня призводить до логічного посилення статевої активності, а це виявляється і у котів, і у кішок.

Дикі крики кота турбують і сусідів, і господарів. У весняний період тварина починає активно мітити територію, а робить він це мимоволі, тому карати або лаяти сенсу немає. Тварина стає активним, а деякі навіть виявляють виражену агресію до господарів і до своїх побратимів.

Кличу природи піддаються і собаки. Найбільш небезпечні бродячі тварини, і під час «собачих весіль» вони стають неконтрольованими і можуть навіть напасти.

Яким же чином допомогти нашим вихованцям?

Щоб зменшити занепокоєння тварин у сезон статевої полювання, можна давати гормональні препарати в ін'єкціях або ж спеціалізовані седативні препарати, проте дія їх тимчасово.

 

 

Перевагу краще віддавати заспокійливим препаратів, виконаним на рослинній основі, оскільки застосування гормонів може призвести до різноманітних побічних ефектів, таких, наприклад, як запалення внутрішніх органів і навіть небезпечні пухлини.

У випадку якщо не плануєте отримувати потомство, то ідеальним виходом стане кастрація. Кастрацію можна робити з піврічного віку, кастрацію сук або ж кішок з року. Молоде тварина переносить операцію істотно легше, і до того ж знижується ризик виникнення захворювань, тому з операцією не слід тягти.

Щеплення

Крім усього вищевказаного, навесні приходить час щеплень тваринам, оскільки в дану пору активізуються різноманітні віруси. Найважливішою вважають щеплення від сказу. Даному захворюванню багато століть, і не завжди є можливість врятувати людини, що заразилася.

Ніхто не може дати гарантію, що, коли ви гуляєте з вихованцем по вулиці, ви не зустрінете на своєму шляху зараженого гризуна. У разі якщо помітили, що з пащі тварини тече слина, зіниці розширені, він поводиться підозріло, агресивний або ховається, то без зволікання покажіть його кваліфікованому ветеринара і постарайтеся поводитися обережно з ним. 

За винятком сказу, є й такі неприємні інфекції як: бактеріальні, грибкові, вірусні. Навіть власник з брудним взуттям може принести в будинок, і для того, щоб захворіти, вихованцеві навіть не доведеться залишати межі власної квартири.

 

 

Тварин вакцинують незалежно від пори року, щеплення роблять приблизно в трьох місячному віці, потім на рік, а далі повторюють через рік. 
Сьогодні проти головних захворювань, якими хворіють домашні улюбленці, застосовують комплексні вакцини. Перед щепленнями слід обов'язково вилікувати тварину від паразитів, оскільки вони знижують імунітет. Враховуючи вагу тварини, слід обов'язково придбати препарати від глистів. 

Авітаміноз і линька 

Вовнової покрив змінюється залежно від пори року і звичайно ж від віку. У багатьох вихованців линька посилюється в осінній та весняний час, але коли вона вже стає патологічним, тобто шерсть сходить наче клаптиками, то слід звернути увагу на достатнє отримання тваринам вітамінів. Авітаміноз сильно впливає і на самопочуття чотириногого друга, а отже і на зовнішній вигляд.

У разі якщо все нормально, то линька пройде непомітно, однак при вітамінної та мінеральної недостатності може бути затримка линьки, і тоді шерсть починає вилазити клаптями.

Якщо в раціоні харчування проявляється дефіцит вітамінів, то це відбивається першочергово на шерсті, оскільки вона стає тьмяною, якщо «сиплеться» означає порушується травлення, в кутах пащі виникають тріщини, а шкіра швидко стає сухою. Щоб не було подібної неприємності з профілактичною метою слід вводити в раціон мінерали і вітаміни. У спеціалізованих магазинах можна придбати комплексні препарати.

З приводу годування, у випадку якщо ви годуєте тварина природними продуктами, то слід вводити препарати в раціон харчування. Вітаміни дають протягом одного місяця, а після робиться перерва в кілька тижнів. У випадку якщо ви годуєте тварина промисловими кормами, і при цьому він веселий і радісний, то не слід давати йому вітаміни.

 

 

Пам'ятати потрібно і про догляд за шубкою вашого вірного друга, її слід вичісувати спеціалізованими пристроями, наприклад, застосовувати щітку-рукавицю або ж частий гребінь. Роблять це акуратно, оскільки шерсть може сильно плутатися, і тоді сам процес розчісування буде дуже неприємним. До такої процедури слід привчити вихованця з дитинства, але не всі кішки люблять, коли їх вичісують.

Прислухайтеся до вишуказанних рекомендацій, і пам'ятайте про те, що кожна тварина індивідуально, тому не слід пускати на самоплив проблеми, а до того ж не слід вирішувати їх самостійно, намагайтеся показувати тварин кваліфікованим фахівцям. 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com