image

Якщо ваша тваринка робить це, негайно покажіть його лікареві

Ми готові багато на що, щоб забезпечити своїм вихованцям щасливе і довге життя. Але часом стикаємося з ситуаціями, коли просто не можемо зрозуміти, що відбувається з домашнім улюбленцем.

1. Ховається

Якщо собака або кіт почали раптово уникати спілкування, ховаються і поводяться дивно - це сигнал, що їх потрібно перевірити на пошкодження і основні хвороби.

 

2. Безпричинна млявість

Якщо тварина відмовляється гратися, часто відпочиває, можливі проблеми з серцем. Млявість також є симптомом інших хвороб, а ще ураження кліщами та іншими паразитами.

 

3. Відмова від їжі

Тривала відмова від їжі, а тим більше від води свідчить про те, що кота або собаку потрібно якомога швидше показати лікарю. Можливий широкий спектр захворювань.

 

4. Тварина горбиться, приймає інші неприродні пози

Сильно вигнута або, навпаки, ніби впала спина, підібганий хвіст - саме так тварини сигналізують про пронизливий біль. Собаку або кота потрібно обстежити, і чим раніше, тим краще! Може також свідчити про сечокам'яну хворобу.

 

5. Вилизує одне і те ж місце

Цей симптом важко розпізнати, адже тварини дуже часто вилизують себе протягом дня. Але фахівці кажуть, що як тільки ви помітили неспокійне, напружене вилизування одного і того ж місця протягом дня - будьте впевнені, що ветеринар похвалить вас за спостережливість, а тварина отримає своєчасну допомогу.

1453279532_may-is-allergy-awareness-month-nashville-tn-5-points-animal-hospital

 

6. Здуття живота, гази, блювання

Тут фахівці відзначають дві основні причини: глистну інвазію або розлад травної системи (дисбактеріоз, порушення роботи печінки, підшлункової залози, отруєння). Здуття без побічних симптомів може свідчити про порушення в сечостатевій системі.

 

7. Задишка

Якщо прискорене дихання не пов'язане з фізичним навантаженням або інтенсивною грою, це може свідчити про проблеми з серцем або бути ознакою сильного стресу, але розібратися в цьому повинен лікар. Також може свідчити про наявність кліща.

 

8. Гарчання, жалібне нявкання або скуління

Коли тварини відчувають біль, вони починають вороже ставитися навіть до тих, кого люблять. Якщо в голосі улюбленця раптом виявилися пронизливі ноти, значить, він просить вас про допомогу. Причинами можуть бути запалення з високою температурою, болі різної інтенсивності до енцефалопатії.

 

9. Напруга в туалеті

Багато котів нявкають перед походом в туалет, оповіщаючи всіх удома. Але якщо ви помітили занепокоєння, кіт метушиться в лотку і не може сходити в туалет або робить це з жалібним криком, а собака скиглить в процесі сечовипускання - терміново покажіть їх лікареві. Хвороби сечостатевої системи несуть загрозу життю.

 

10. Упирається головою в стіну

Якщо собака або кіт сидять навпроти стіни або стоять, впершись мордою в стіну, це одна з ознак ураження нервової системи (інфекція, пошкодження або навіть пухлина). Потрібно негайно показати ветеринару.

 

11. Утруднене дихання

Якщо на вдиху або видиху стали помітні сипи, хрипи, помітно, що дихання змістилося з грудини в живіт - якнайшвидше звертайтеся до лікаря.

 

12. Припухлості

Кожен день, пестячи тваринку, візуально оглядайте її. Якщо десь з'явилися припухлості, акуратно досліджуйте їх. Це може бути забій, а можуть бути і більш серйозні хвороби. Безсумнівно, будь-яку припухлість повинен оглянути лікар.

 

13. Кульгання

Це помітно відразу, і якщо причиною не є легка побутова травма, потрібна консультація фахівця, щоб повноцінна робота кінцівки була відновлена.

 

14. Третє віко у кота

Третє віко зазвичай з'являється, коли кіт засинає. Якщо ж воно стало видимим і досягло майже половини очного яблука - це свідчить про наявність захворювання. Якщо повіка стала займати значну область ока - ветеринари підозрюють травми, інфекції, в тому числі вірус панлейкопенії.

22458081

 

15. Розлад або запор

Регулярними розладами, так само як і запорами, також можуть супроводжуватися різні важкі захворювання (травми і пухлини спинного мозку, важкі отруєння, проктити і т. Д.). У разі кровотеч, лихоманки, значних коливань температури, втрати свідомості звертайтеся в клініку негайно.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com