image

Зелений колір цуценяти явище рідкісне, але нормальне

У невеликому місті Чорлі в британському графстві Ланкашир господарі самки лабрадора-ретрівера помітили, що один з принесених їй цуценят мав виражене зелене забарвлення. 

Це привернуло увагу Daily Mail і інших таблоїдів, через що багато хто вирішив, що мова йде про звичайну газетну «качку». Хоча зелених собак, звичайно ж, не буває, цуценята дійсно можуть народжуватися зеленими - і ось чому.

Зелений колір цуценя, який виявився єдиною самкою в посліді з п'яти особин, був обумовлений тривалим контактом з пігментом білівердину. Його наявність в плаценті собак є абсолютно нормальним явищем. Шерсть багатьох новонароджених цуценят містить ту чи іншу кількість білівердину, який через кілька тижнів просто змивається, не завдаючи шкоди здоров'ю. Те, що зелені цуценята народжуються дуже рідко (і швидко з'являються на сторінках газет), пояснюється просто: більшість з них мають досить темне забарвлення, на якому зеленого відтінку просто не видно. Щоб він був помітний, необхідно поєднання двох чинників: світлої шерсті тварин і достатнього контакту з білівердином у внутрішньоутробному періоді (він відбувається не завжди).

У ссавців і більшості інших хребетних білівердин - це проміжний продукт розпаду гемоглобіну. Коли термін життя еритроцита (в нормі близько 120 днів) закінчується, або він пошкоджується в силу будь-яких причин, його захоплюють і руйнують макрофаги селезінки. У наступних процесах з'являється білівердин. Схоже відбувається, коли, наприклад, синці поступово змінюють забарвлення на зелене і жовте.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com