image

12 причин кінця світу назвали вчені

Дослідники з інституту Future of Humanity при Оксфордському університеті та фонду Global Challenges оцінили найбільші небезпеки для людства.

Британська газета Financial Times перераховує названі вченими потенційні причини кінця світу.

1. Непередбачені наслідки. Це всі ризики, про які ми не подумали, або ті, які здаються вкрай малоймовірними. Але в сукупності ймовірність кінця світу з цієї причини - 0,1%.

2. Зіткнення Землі з астероїдом. Ймовірність - 0,00013%.

3. Ризики штучного інтелекту. Ніхто не знає, чи великий реальний ризик того, що машини заволодіють світом і знищать людей. Ймовірність - від 0 до 10%.

4. Виверження супервулкана. Точніше, "вулканічна зима". Потрапляння тисяч кубометрів пилу в атмосферу спровокують вимирання біологічних видів. Ймовірність - 0,00003%.

5. Повний колапс глобальної екосистеми. Планета не зможе прогодувати своє багатомільярдне населення. Ймовірність - невідомо.

6. Погане держуправління на глобальному рівні. Одним з прикладів є поява вкрай некомпетентної і корумпованої глобальної диктатури. Ймовірність - невідомо.

7. Глобальний системний колапс - економічний і (або) соціальне, в тому числі безладдя та занепад законності. Ймовірність - невідомо.

8. Екстремальні кліматичні зміни. Глобальне потепління на 6 градусів за Цельсієм або більше - це ймовірність масової загибелі людей від голоду і соціальних потрясінь, що загрожує крахом цивілізації. Ймовірність - 0,01%.

9. Ядерна війна. Цивілізацію можуть погубити не тільки вибухи бомб, але і "ядерна зима" - викиди, які ускладнять приплив сонячного світла. Ймовірність - 0,005%.

10. Глобальна пандемія якоюсь невиліковною, смертельною і дуже заразною хворобою з довгим інкубаційним періодом. Ймовірність - 0,0001%.

11. Синтетична біологія. Генно-модифікований патоген, що вражає людей або якусь ключову частину екосистеми, може вирватися на свободу (випадково або в результаті військової агресії). Ймовірність - 0,01%.

12. Нанотехнології, якщо наномашини заволодіють планетою. Ймовірність - 0,01%.

Вчені пояснили своє дослідження не спробою залякати людей, а бажанням звернути на ці проблеми увагу політиків.

inopressa

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com