image

7 головних небезпек, які підстерігають нас в травні

Пам'ятайте про це, вирушаючи в парк, на пікнік або в похід.

Кліщі

Ці кровососи при настанні теплих днів стають дуже активними. Врахуйте: кліщів можна підчепити не тільки в лісі, але і в міських парках і скверах, навіть у дворі свого будинку. Вони є переносниками хвороби Лайма та кліщового енцефаліту.

Що робити. Використовуйте спеціальні протівокліщові засоби. Ними потрібно обробляти одяг навколо талії, щиколоток, зап'ясть, шиї. Оглядайте одяг, коли прийдете на місце відпочинку і коли його залишите. Прийшовши додому, роздягніться в порожній ванні: ви відразу побачите, якщо з вас впаде кліщ. Перевірте, чи не встигла комаха до вас присмоктатися. Якщо це сталося, звертайтеся до травмпункту. Пам'ятайте: кліщі не стрибають з дерев. Вони живуть у траві.

Алергія

Весна - сезон полінозу (алергії на пилок). Замість приємного відпочинку на природі - ви можете отримати нежить і постійне чхання, сухий кашель, висип, очі, що набрякли і сльозяться.

Що робити. Використовувати антигістамінні засоби.

Переохолодження

На початку травня багато хто вирішує відправитися на природу з ночівлею в наметах. Але весна може бути підступна і оманлива: дні жаркі, ночі холодні. Недосвідченим туристам це може загрожувати переохолодженням і неприємностями - наприклад, запалення легенів.

Що робити. Грамотно підготуватися до ночівлі, обов'язково врахувати поради бувалих. А ще краще - почекати з багатоденним походом до настання літа.

Спекотне сонце

У травні дуже легко обгоріти. Здається, ніби в останній весняний місяць сонце ще не таке «зле», як влітку. А тому, якщо дозволяє погода, на сонці можна провести хоч весь день. Однак це помилка. Навіть якщо на вулиці прохолодно, люди зі світлою (і не тільки) шкірою можуть легко обгоріти.

Що робити. Використовувати захисний крем з SPF від 35 вже в перші сонячні дні травня. Дозувати перебування на відкритому сонці. Надлишок сонячних променів може знизити імунітет. Виключити перебування на відкритому сонці з 13:00 до 16:00 - в години, коли воно найнебезпечніше. Або активно захищати в цей час свою шкіру.

Отруйні змії

Навесні легко наступити на змію: рептилії після прохолодної ночі виповзають погрітися на сонці. Їх можна не помітити в густій ​​траві. Першими змії зазвичай на людей не нападають. Однак, якщо на змію наступити, у відповідь вона може вкусити.

Що робити. Бути готовими до несподіваної зустрічі. Одягніть на пікнік або прогулянку високі черевики або хоча б кросівки з джинсами. Уважно дивіться під ноги. Якщо змія вас вкусила, не перетягуйте джгутом пошкоджену кінцівку. Головне правило - як можна менше ворушити укушеним місцем. В цьому випадку отрута буде поширюватися тілом повільніше. Максимально швидко доставте постраждалого до лікаря. Висмоктувати отруту з ранки, як правило, безглуздо і навіть небезпечно. Якщо для того, щоб дістатися до лікарні, потрібен тривалий час, потерпілому можна дати антигістамінний препарат.

Отруйні рослини

У травні в лісі багато рослин, які можуть зіпсувати здоров'я тим, хто їх зірве. Приємний, але дуже сильний аромат конвалій у багатьох викликає головний біль. Небезпечний борщівник на початку місяця має красиве різьблене листя. Якщо їх зірвати, можна отримати сильні фотоопіки (вони утворюються при взаємодії соку борщівника, який потрапив на шкіру, і сонячних променів).

Що робити. Не чіпати рослини. Сподобалася квітка - просто сфотографуйте її. Так буде краще і вам, і самій природі.

Розлад шлунку

Травневі пікніки, тривалі свята - біда для шлунка. Жирна їжа, засмажена на багатті і залита хорошою дозою алкоголю може стати причиною розладу травлення.
Що робити. Знати в усьому міру. Вчіться насолоджуватися не кількістю, а якістю.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com