image

Десяток простих способів заощадити на комуналці

Стримати зростання тарифів ми не можемо, але зменшити суму в квитанціях нам під силу. Ось рішення, які допоможуть витрачати на комуналку менше.

Перевірте теплоізоляцію

Дерев'яні рами змінили пластикові склопакети. Вони надійніші, але з часом монтажна піна висихає, ущільнювачі грубішають. Перевірте, чи не дме у вас з вікон, не опалюйте вулицю. Також перевірте теплоізоляцію вхідних дверей.

Регулюйте температуру в приміщенні

Йдучи на роботу ставте на мінімум опалювальні прилади. Навіщо опалювати порожні кімнати? Повернувшись, ви зможете нагріти квартиру до комфортного рівня. Найзручніше регулювати температуру за допомогою термостата з таймером або розетки з таймером. Якщо вдома жарко, краще зменшити температуру батареї, ніж відкривати кватирку.

Встановіть багатотарифний електролічильник

Багатотарифні прилади обліку дозволяють варіювати плату за електроенергію в залежності від часу доби. Денний тариф істотно дорожче нічного. Якщо запускати пральну чи посудомийну машини після початку дії нічного тарифу, можна непогано заощадити.

Замініть лампи розжарювання на світлодіодні

Це потребуватиме вкладень, але вони окупляться. Світлодіодні лампочки споживають у 8-10 разів менше енергії, ніж звичайні.

Встановіть датчики руху

Ці прилади є актуальними не тільки для під'їздів багатоквартирних будинків, а й для терас і горищ в приватних будинках, коридорів, балконів, комор та інших приміщень, куди ми рідко заглядаємо і де так просто забути вимкнути світло.

Перевірте енергоефективність побутової техніки

Сучасна побутова техніка підрозділяється на класи енергоефективності.

Класи енергоефективності:

yui

Чим він вищий (А ++, А +, А), тим менше енергії прилад споживає за годину. Якщо ваш холодильник і духовка мають маркування нижче C, варто задуматися про їх заміну. Так, це теж потребуватиме вкладень, але в довгостроковій перспективі вигода виявиться набагато більшою.

Обстежте холодильник

Перевірте ущільнювач на дверях і лід в морозилці. Якщо синтетичні прокладки прилягають нещільно, охолодження відбувається неефективно. Продукти швидше псуються, а споживання електрики зростає. Лід у морозильній і тим більше холодильній камері також знижує ефективність холодильника. Намагайтеся його регулярно розморожувати.

Вимикайте електроплиту заздалегідь

Поверхня електроплит, як правило, зроблена з керамічних матеріалів, які досить довго тримають тепло. Так що якщо в кінці рецепта написано «тушкувати ще 5 хвилин на повільному вогні», сміливо вимикайте плиту. Страва дійде, поки робоча поверхня остигає.

Наливайте в чайник рівно стільки води, скільки потрібно зараз

Електрочайник споживає багато енергії. Щоб закип'ятити повний дволітровий чайник, потрібно близько п'яти хвилин. Але чи завжди ви використовуєте відразу весь цей окріп? Нагрівання чашки води забере не більше хвилини, а значить, ви заощадите кілька десятків ват, а за місяць зекономите 15-20 кВт/год. Очистіть чайник від накипу. Вода буде закипати швидше.

Періть на менших потужностях

Ми часто вибираємо режим прання, не подивившись на ярличок виробу. Нагрівання води до 60 °С вимагає в чотири рази більше електроенергії, ніж до 30 °С. Не завжди потрібна гаряча вода й щоб відіпрати забруднення. Ще один спосіб економії — віджимання на менших обертах (600 або 800 замість 1200).

Встановіть аератори

aerator-vody-na-kran

Це насадки на змішувачі. До струменю води додається повітря. Струмінь стане більш об'ємним, це зменшить витрату води у 2 рази.

Подумайте над покупкою посудомийної машини

Посудомийка дозволяє істотно економити на воді — в 2—3 рази.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com