image

ГО «Екосфера» передала ще 8 контейнерів для сортування сміття у Колочавську та Синевирську ОТГ

Упродовж двох років ГО «Екосфера» працює у напрямку створення інфраструктури та налагодження системи поводження з твердими побутовими відходами у населених пунктах долини річки Теребля. Свобода, Синевир, Синевирська Поляна, Негровець, Колочава та Меришор знаходяться на території НПП «Синевир». Відтак тут немає можливості розмістити паспортизоване сміттєзвалище.

Один із можливих шляхів розв'язання проблеми: сортування та утилізація побутових відходів.

2 грудня ГО «Екосфера» здійснила черговий візит на Міжгірщину, щоб передати громадам додаткові 8 контейнерів. На сьогодні «Екосфера» закупила та передала громадам 16 контейнерів: 6 у Синевирську ОТГ, та 10 у Колочавську ОТГ.

Також до кінця грудня цього року закупимо та передамо громадам прес, з допомогою якого буде пресуватися пластик.

«Мета нашого проєкту - налагодження системи збору, сортування та відправки на утилізацію відходів, які накопичуються у домогосподарствах, ресторанах і готелях, яких тут дуже багато. Водночас ми запроваджуємо освітню програму у школах. Ми розробили для дошкільнят розмальовки «Як мама вчила свинку Пеппу сортувати сміття», щоб формувати у дітей з глибокого дитинства звичку сортувати відходи

Для старшої школи ми підготували методичний посібник «Азбука поводження з ТПВ». Ці посібники передамо у школи і вчителі на виховних годинах зможуть займатися з дітьми за цією програмою» - зазначила виконавча директорка ГО «Екосфера» Катерина Станкевич-Коваль.

Очільник Синевирської ОТГ Іван Чуп зазначив, що контейнери розмістять у багатолюдних місцях та вестимуть відеонагляд, щоб люди правильно сортували сміття та не кидали зайвих речей. А також закріплять відповідальних осіб, щоб підтримувати порядок.

Проєкт реалізується у рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яку реалізовує Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна» в межах проєкту «Карпатська мережа регіонального розвитку» спільно з Міністерством розвитку громад і територій України, Львівською, Закарпатською, Івано-Франківською, Чернівецькою обласними державними адміністраціями та фінансується за кошти Державного бюджету України, отриманих на фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com