image

Із Вільшанського водосховища витягли півтора тисячі мішків пластикового сміття

Сміття тут збирали ще з квітня цього року

Вільшанське водосховище було таким собі сміттєзбірником. Саме про це водосховище найбільше говорили туристи, які не розуміли, як на такому потенційному рекреаційному місці може бути стільки сміття. Закарпатців туристи називали "бидлом, яке не любить свою природу". 

У квітні цього року терпець лопнув у голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля, який наказав карати штрафами голів сільських рад, на чиїх територіях виявлено незаконні сміттєзвалища.  А уже в середині квітня почалося вичищення Вільшанського водосховища від сміття. 

І ось зараз Закарпатська ОДА оприлюднила цифру - було зібрано півтора тисячі мішків зі сміттям. 

"Після того, як більшість води у Вільшанському водосховищі, що на межі Міжгірського й Хустського районів, спустили для чергового профілактичного огляду гідроспоруди, саме сховище вичистили від сміття.
– Працівники екологічної інспекції, лісового господарства, держслужби з надзвичайних ситуацій (у тому числі водолази), обленерго, на балансі якого знаходиться водосховище, Нацпарку «Синевир» та Національної гвардії зібрали близько півтора тисячі мішків сміття, більшість якого – пластикові пляшки, – наголошує Геннадій Москаль, який доручив вичистити водосховище. – Особливо відзначилися нацгвардійці, котрі на моє прохання виїхали на місце, хоча чистити гідроспоруди – зовсім не їхня компетенція. Весь непотріб у водосховище знесли річки й потічки із сіл Міжгірського району, які знаходяться вище за течією.
Півтора тисячі мішків сміття – яскрава ілюстрація того, як мешканці високогірних сіл ставляться до природи. Це ганьба на всю Україну! Я доручив екоінспекції ще раз зробити рейди по селах Міжгірщини, провести бесіди з головами сільрад і строго попередити – за сміття їх будуть нещадно штрафувати. Ситуація, коли хтось смітить, а інші за ними мають прибирати й залучати водолазів, лісівників і Нацгвардію, більше не пройде.
Нагадаємо, що в квітні цього року Г.Москаль доручив розчистити Вільшанське водосховище, яке є одним із наймальовничіших куточків Закарпаття. Значну частину сміття тоді вибрали за допомогою спецтехніки, включаючи водний екскаватор, однак затонулі пластикові відходи можна було вичистити тільки після спуску води", - йдеться в релізі прес-служби Закарпатської ОДА.

Читайте також: Паводок - це кара закарпатцям за хамське відношення до природи

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com