image

На Закарпатті можуть ввести обмеження на забір та використання води із річок

Через спеку у водоймах регіону фіксують серйозне зменшення рівня води, інформує перший заступник голови ОВА Мирослав Білецький.

Спекотне і посушливе літо далося взнаки: маємо аномальні наслідки, серед яких численні пожежі в екосистемах та серйозне зменшення рівня води у водоймах Закарпаття.

Згідно з інформацією від Закарпатського обласного центру з гідрометеорології на річках області протягом липня утримувалась переважно низька водність з незначним коливанням рівнів води - 12-26% місячної норми, а в басейні Верхньої Тиси - 34-51%. Також у травні-липні в басейні р. Тереблі спостерігали значний дефіцит опадів в порівнянні з нормою. Експерти занепокоєні тим, що збереження теплої та посушливої погоди до 15 серпня призведе до поступового зниження водності річок та подальшого досягнення критеріїв маловоддя. Зокрема, його вже спостерігають на річках Теребля, Тересва, Ріка, Латориця, Стара, Уж, Тур’я.

Маловоддя і пересихання водойм може заподіяти серйозної шкоди довкіллю. Йдеться про загибель водних біоресурсів (риби, водоростей тощо), а для населення – це загроза водопостачанню, де воно не є централізованим.

Щоб запобігти можливим екологічним проблемам, звернувся до всіх відповідальних структур, аби на період засухи встановити обмеження на забір та використання води із річок області. Вони торкнуться гідроелектростанцій та промисловості, а переваги у водокористуванні надаватимуть населенню для пиття, побутових потреб та зрошення.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com