image

На Закарпатті на річці Боржава в заплавах накопичилося тисячі пластикових пляшок (ФОТО)

Закарпатці продовжують нищити природу

Тільки один випадок. Віктор Бучинський розмістив у мережі Фейсбук фотографії з річки Боржава і написав: "Вчора, 19.01.20, приїхавши на річку Боржава у селі Верхні Ремети, мене зустріла ось така картина. Зі слів місцевих жителів дізнався, що це не єдиний такий " пластиковий острів" на цій річці. Люди, задумайтесь, що ви лишаєте по собі майбутнім поколінням!!! Сортуйте побутові відходи вдома, здавайте пластикові пляшки до приймального пункту вторинної сировини " КОЛЬОРОВІ БАКИ "!!! Чистота річок і довкілля у наших руках!!!".

84023761_2648797928503112_2969837651730890752_n 83140217_2648798038503101_4616800967994638336_n (1)

Всесвітній фонд захисту природи запустив відео-стрім і людство може протягом 450 років спостерігати за тим, як розкладається пластикова пляшка. Саме стільки часу потрібно, щоб пластикова пляшка розклалася в природі. 

Більшість країн усвідомлюють, що пластик поглинає довкілля і почалися заборони на використання виробів з пластику. Це стосується пляшок, упаковок, пакетів і навіть трубочок для коктейлів. І мова не лише про європейські країни. У Євросоюзі дійсно було прийнято директиву про заборону виробництва та використання з 2021 року низки пластикової продукції. Але навіть не зовсім розвинені країни Африки та Азії мають закони, за якими обмежене використання пластику і в цих законах зафіксовані величезні штрафи за це.

В Україні з цим все дуже погано. 

ЧитайтеСловацьке телебачення соромить закарпатців через пластикові пляшки, які пливуть із Закарпаття до Словаччини (ВІДЕО)

Зазвичай, сусідні країни потім  оголошують офіційний протест проти забруднень річок і штрафують нашу країну.

Однак, це не зупиняє  закарпатців, які звикли викидати пластикові пляшки у річки, або залишати їх на берегах річок після відпочинку. 

Звичайно, що частина пластику та сміття залишається на заплавах у Закарпатті. І тоді комунальники населених пунктів просто у відчаї, бо потрібні кошти на прибирання та утилізацію цього сміття. 

Та найгірше те, що через засмічення пластиком водойм, захаращення водостоків та канав, велика вода наносить великі збитки нашій природі та людям.

ЧитайтеПаводок - кара закарпатцям за хамське відношення до природи.

Що потрібно зробити?

На найвищому рівні заборонити виробництво та використання пластику.

Боротьба з пластиком не буде ефективною, якщо не проводити просвітницьку роботу. Починаючи навіть не зі школи, а з дитячих садочків. Навіть маленьким дітям вже потрібно вкладати в голови, що пластик це зло. 

Необхідно також збільшити штрафи за забруднення природи пластиком.

Підсилити екологічну інспекцію і надати їм більше повноважень для виявлення та покарання тих, хто нищить природу. 

Посилити моніторинг роботи екологічної інспекції і змусити її надавати регулярний звіт про свою ефективність.

Все це зробити не так важко. Потрібне лише бажання.

Генріх Розман, еколог, Prozak.info

 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com