image

На Закарпатті утворюється близько 350 тис. тонн сміття на рік

Протягом року на території Закарпатської області утворюється близько 350 тис. тонн відходів, однак цифра може зрости до 500 тис. тонн. Про це йшлося під час обговорення Регіонального плану управління відходами для Закарпаття.

Як  повідомляє прес-служба ГО «Екосфера», у проєкті Регіонального плану управління відходами зазначається, що наразі в області утворюється не більше 350 тис. тонн відходів на рік. Тож перспективною цифрою є 500 тис. тонн відходів в рік. За першим сценарієм пропонується створення інфраструктури для сортування та переробки відходів, один сміттєспалювальний завод та полігони для захоронення ТПВ.  За другим сценарієм – будівництво сміттєсортувальних ліній та сміттєпереробних заводів у кожному районі та 2 сміттєспалювальних заводи на 200 тис. тонн на рік.

«Ми не мали можливості ознайомитись з проєктом Регіонального плану управління відходами для Закарпатської області, який розробляють експерти APENA 3, однак, судячи з цих сценаріїв, бачимо, що основні заходи у рамках стратегії стосуються варіантів 4-ї та 5-ї пріоритетності в ієрархії поводження з відходами, тобто будівництва сміттєспалювальних заводів та полігонів ТПВ», – коментує екологиня ГО «Екосфера» Оксана Станкевич-Волосянчук.

За її словами, наразі питання викликає пропозиція будівництва двох сміттєспалювальних заводів, потужністю 200 тис. тонн на рік, тобто спалюватись має близько 50% утвореного сміття.

«Це свідчить про одне з двох: Регіональний план ігнорує впровадження заходів, спрямованих на запобігання утворенню відходів, повторне їх використання і головне – рециклінг, на який сьогодні орієнтована уся економіка країн ЄС. Якщо ж Регіональна стратегія все-таки передбачає і заходи вищої пріоритетності, які полягають у підвищенні екологічної свідомості мешканців області, відповідального відношення та практики сортування сміття, то досвід тих же країн ЄС свідчить, що сортувальні лінії та сміттєпереробні заводи механіко-біологічної обробки дозволяють відібрати для рециклінгу та виробництва компосту / біогазу до 80% сміття», – каже Оксана Станкевич-Волосянчук.

Екологиня додає, що для того, аби сміттєспалювальні заводи на 200 тис. тонн у рік були рентабельними, вони повинні будуть завозити сміття із-за меж області. Оксана Станкевич-Волосянчук наголошує, що це питання повинно обов’язково бути винесене на публічне громадське обговорення.

zaholovok

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com