image

Працівники Fm Галичина прибирали річку на Закарпатті – зібрали 50 мішків сміття

Подертий одяг, шприци, пляшки та памперси – перше, що бачать люди, коли приїздять у закарпатське село Ізки.

Береги місцевої річки Ріки по всій її протяжності рясно встелені непотребом, який викидають не якісь міфічні істоти, а, дуже часто, самі місцеві жителі. Однак, є люди, яких така ситуація не влаштовує, часу вони не гаяли: озброїлися рукавицями, сміттєвими мішками та вирушили прибирати річку. Вони – це колектив медіа-холдингу «Галичина» та працівники місцевого екокурорту «Іzki», – повідомляє galnet.fm.

1

Зі Львова до Ізок «галичани» вирушили у суботу, кажуть, не могли не зреагувати на запрошення, побачивши на фотографіях стан Ріки:

– Тут є наші партнери екокурорт «Іzki», це саме вони запросили нас. Розповіли, що у них брудна річка Ріка і ми справді це бачимо – зібрали вже не один мішок сміття. Ми вирішили їм допомогти прибрати, бо насправді річка дуже гарна. Мальовнича, але жахливо засмічена. У нас цієї осені екосезон і ми не просто розповідаємо про захист довкілля, ми й самі намагаємося робити наш світ кращим та чистішим, – розповідає керівник інформаційного відділу Радіо Fm Галичина Святослав Драбчук.

2

Пліч-о-пліч із ним чужий непотріб з ріки дістають ще 24 працівники холдингу: журналісти, радіоведучі, менеджери та дирекція. Усі вони витратили свій вихідний день на те, аби зробити добру справу.

– Ми зібрали 50 мішків різного сміття: окремо збирали пластик, скло, бляшанки та багато інших відходів. Сміття тут дуже багато, а свої дії місцеві жителі виправдовують абсолютно незрозумілою для нас фразою: «Ріка забере». Таке нас лякає і ми хочемо, щоб люди також долучалися до таких ініціатив, робили щось добре для своєї країни та для себе, – пояснює керівниця комерційного відділу медіа-холдингу «Галичина» Ірина Малунова.

3

Сортування сміття теж важливий аспект, не є секретом той факт, що лише після цього відходи можуть відправити на переробку. Як це робити правильно «галичанам» розповідали активісти.

4

Директор екокурорту «Іzki», який працює у селі вже 15 років, Андрій Бойко каже, що від самого початку намагається разом з колективом зробити цю зону чистішою:

– Хоч ми не зобов’язані брати сміття з Ізок, я дозволяю усьому селу звозити його до нас, щоб вони його не сипали у Ріку. Ми домовляємось про його вивезення і самі оплачуємо транспорт. Ми просто робимо те, що робили наші діди і прадіди: закликаємо жити у злагоді з природою, жити за законами природи.

6

У медіа-холдингу кажуть, що прибирання річки Ріки у межах екосезону «Осінь без домішок» – лише початок великої екологічної діяльності колективу.

5
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com