image

Природа помстилася закарпатцям (ВІДЕО, ФОТО)

Потужні зливи знищили дороги, мости, угіддя в кількох районах області і значним чинником біди є людський фактор. Природа помстилася

Невже закарпатці думали, що якщо будуть постійно гадити природі, то природа не помститься. Кожна повінь показує наше ставлення до природи, коли річками пливуть десятки тисяч пластикових пляшок, які накидали закарпатці у воду або вздовж річок.

Дивіться репортаж словацького телебачення про пластикові пляшки із Закарпаття

Цього разу після потужного граду на Виноградівщині пройшли ще й сильні зливи. На відео видно, що вода несе побутове сміття. І так там завжди.

А тут чітко видно, як було рік тому на Виноградівщині після невеличкого паводку.

Читайте також: куди закарпатці викидають сміття та зливають нечистоти в селах

Цього разу вже і голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, який відвідав постраждалу від потужних злив Рахівщину, визнав, що у багатьох випадках руйнування після зливи сталися через самих людей.

Він навів конкретні приклади, коли люди хочуть собі хоча б на пів метра продовжити городи і роблять це за рахунок засипання потічків. Москаль також розповів, що люди не прочищають канави та протоки потічків біля своїх же осель. Часто люди просто викидають сміття в потічки. А також було наведено приклад, коли один господар побудував через потічок до своєї оселі бетонний місток і залишив для протоку води лише невеликий прохід. Звичайно, що побутове сміття і лісовідходи з гір забили цей протік і вода затопила двори.

Ну і нарешті, лісівники звітували про те, що вони роблять прочистку лісових потічків та русел річок. Але навіть з фотографій та відео видно, скільки в гірських селах вода нанесла так званих лісових відходів. Лісівникам потрібно ретельніше прочищати ліс від лісовідходів, від гілок та коріння. На Заході не можна собі уявити, щоб на землі просто так лежали і гнили гілки, які попадали в лісі з дерев. Всі відходи підбираються і переробляються на природне деревне паливо. При нашій енергетичній кризі програма переходу на тверде паливо з деревовідходів дуже важлива.

Ну і нарешті. У гірських лісистих селах майже в кожному дворогосподарстві є пилорами. Наскільки легально люди беруть деревину, важко сказати, але зрозуміло, що частіше за все нелегально.  Це трагедія області. Після руйнівних паводків справою честі для влади та правоохоронців є навести порядок з пилорамниками-нелегалами.  Природа вже показала, що терпіти знущань від людей не буде і буде мститися.

Генріх Розман, еколог для Prozak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com