image

Суд у Львові скасував дозвіл Держархбудінспекції на будівництво вітряків на Боржаві на Закарпатті

Відповідне рішення ухвалив сьогодні Восьмий апеляційний адміністративний суд (м. Львів) під головуванням судді Лариси Іщук.

Сьогодні у Львові відбулося судове засідання за апеляційною скаргою ГО "Ноосфера" та Всеукраїнського громадського руху "Save Borzhava" до Держархбудінспекції (м.Київ) щодо скасування дозволу на будівництво 34-х гігантських вітряків на найдовшій полонині українських Карпат - полонині Боржава.

Забудовник ТОВ «Атлас Воловець Енерджи» отримав дозвіл на будівництво 34 вітроенергетичних установок висотою до 180 м на вершинах та відрогах Боржавських Полонин. Вся територія планованого будівництва віднесена Радою Європи до «Смарагдової Мережі» - тобто ця зона є особливо цінною з точки зору збереження біорізноманіття у Європі, а будівництво тут є порушенням міжнародних зобов’язань України зі збереження таких територій. Масштабні будівельні роботи на нестійких ґрунтах полонини призведуть до ряду катастрофічних наслідків для чутливої гірської екосистеми, а також для господарства прилеглих районів. Техногенне втручання в унікальні ландшафти матиме наслідком втрату туристично-рекреаційного потенціалу цього регіону.

Дозвіл на будівництво був виданий з порушеннями законодавства. Водночас, суд першої інстанції проігнорував ряд важливих для справи обставин, а також цинічно порушив права позивача – ГО «Ноосфера», не дозволивши ознайомитись з документами, які були підставою для отримання оскаржуваного дозволу.

Відтак, екологічні активісти оскаржили судове рішення 1-ї інстанції в апеляційному суді.

За підсумком засідання, суд скасував дозвіл Держархбудінспекції на будівництво вітряків на Боржаві, повідомляє громадський правозахисник Віталій Грегор.

Принагідно захисники Боржави відзначають чітку та законну позицію колегії суддів, які грунтовно підішли до оцінки матеріалів справи та винесли справедливе рішення про скасування незаконного рішення Закарпатського окружного адмінсуду", - відзначив В. Грегор.

zakarpattya.net.ua

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com