image

В Ужгороді може зникнути «передвиборче» озеро

Озеро, яке опинилося в центрі передвиборчої компанії окремих політичних сил Ужгорода, може зникнути само по собі. Саме воно за ідеєю настирливих активістів мало стати серцевиною парку. Але проблема в тому, що за останній рік озеро біля Ужгородської ЗОШ №15 зміліло ще на метр глибини і досягло найменших розмірів за всю історію свого існування. Ще кілька років такої тенденції і водойми просто стане.

Причина цих процесів у падінні рівня грунтових вод, що чудово видно по річці Уж, який побив усі мінімальні рекорди за весь час спостережень після Другої світової війни.

Озеро-2

 

Друга причина різкого обміління озера за універмагом «Україна» полягає в тому, що міські служби під час запуску цілодобового водопостачання нарешті відремонтували водогони в цьому мікрорайоні, з дірок яких, виявляється, і витікали «безкоштовні» струмочки, які наповнювали колишню котловину цегельного заводу.

Тож поки йде боротьба за новий парк з озером, воно може пересохнути само по собі.

 

Олександр Гаврош для ProZak.info

 

Довідково

Понад два місяці ініціативна група парку Перемога ("Кірпічка") проводить кампанію громадського впливу на міську раду задля порятунку парку.

Парк розташований в центрі житлового кварталу, де мешкає понад 7000 ужгородців і вдечому подібний до централ парку Нью-Йорка. Однак у проектованому генплані міста цей парк відсутній. там має зявитись тотальна забудова торгово-розважальних обєктів за задумом проектантів.

За різними джерелами там планують побудувати:
- хоспіс;
- 5-типоверховий житловий будинок;
- критий каток;
- торгівельний центр...

Ми за те, щоб території озера (точніше, тому, що від неї залишилось), надали статус зеленої зони і в подальшому там стали неможливі будь-які забудови. Дя цього група людей, яким небайдужа доля парку, подала в мерію петицію. З документом можна ознайомитись на сторінці нижче. Також ми плануємо привести парк до ладу: поставити лавиці, провести освітлення, встановити урни для сміття і знайти кошти для постійної підтримки території (прибирання, скошування трави і т.д.).

Ми хочемо наголосити на тому, що це не політична акція під вибори. Нам необхідна підтримка кожного ужгородця.Нам потрібні волонтери, потрібні ідеї, потрібні кошти, і, зрештою, проста моральна підтримка, - йдеться у  спільноті активістів у Фейсбуці. 

Про акції, організовані ініціативною групою,  читайте за цим лінком

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com