image

Закарпаття стане зеленішим: Уряд обмежив санітарні рубки дерев та розширив Карпатський заповідник

Сьогодні на засіданні уряду було вирішено зупинити надмірні санітарні рубки дерев та встановив обмеження щодо того, які дерева можна буде прибирати.

Окрім того, було вирішено збільшити територію Карпатського біосферного заповідника на понад 8 тисяч гектарів.

Про це йдеться на Урядовому порталі.

«Рішення Уряду радикально обмежує суцільні рубки лісів Карпат, в окремих категоріях лісів їх тепер можна буде проводити лише у лісах штучного походження. До того ж, вводяться сучасні європейські підходи до збереження біорізноманіття», - повідомив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Зміни передбачають:

- заборону суцільних санітарних рубок у високогірних, берегозахисних, протиерозійних лісах Карпат природного походження;

- повну заборону лісовідновних рубок в гірських лісах Карпат;

- встановлення нових обмежень на проведення рубок у природно-заповідному фонді;

- введення сучасних європейських підходів до збереження тих дерев, які грають важливу біоценотичну функцію тощо.

 Кабінет Міністрів України також схвалив проект Указу Президента України «По зміну меж Карпатського біосферного заповідника». Ним передбачено розширення території заповідника на 8381,6 га.

Частина цієї території – близько 4 тис. га, вкрита буковими пралісами і старовіковими лісами, які мають значне наукове і природоохоронне значення, а також слугують осередками унікального біорізноманіття. Включення цих ділянок до складу біосферного заповідника утворює величезну природоохоронну територію суцільного масиву букових пралісів, аналогів якого у світі не існує.

Крім того, з метою оптимізації території Карпатського біосферного заповідника та покращення управління його природними комплексами, що відносяться до об’єкта Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи», погоджено передати землі в постійне користування площею 9532 га земель, що входили до складу заповідника без вилучення.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com