image

7 правил виховання дітей у єврейських сім'ях

Такого культу дітей немає, здається, в жодного іншого народу.

1. Не можна створювати дітям комплекси.

Єврейська мати ніколи не скаже – ти поганий, вона скаже – як міг такий хороший хлопчик як ти, зробити таку дурість?

«У моєї дитини немає, і не може бути недоліків» – така позиція єврейських матерів. Можливо, вони їх і бачать, але крім них про це ніхто не дізнається.

2. Розумна свобода.

Сучасне єврейське виховання поєднує дві, здавалося б, суперечливі речі: свободу дитини і жорсткість вимог. Гарна метафора, що описує цей стиль: простора, вільна кімната з міцними стінами.

В єврейських сім’ях діти ходять батькам по голові, і розфарбовування татового паспорта дорогою маминою помадою – не привід докірливо дивитися на дитину. Для батьків-євреїв свобода дитини – не спеціальне «виховання», це як повітря, яким не можна не дихати.

Жорстке виховання починається тоді, коли дитина переступає межі неприпустимого. У єврейській родині зрозуміло, що мамині парфуми на дворових котів вилити можна, а ось бити бабусю по голові - ні.

3. Хвалити дитину з будь-якого приводу.

Мама завжди хвалить свою дитину. Ця хвала починається з самого народження дитини. Єврейська мама захоплюється навіть найменшими успіхами, досягненнями малюка, нехай це буде всього лише новий склад або перша невміла пляма в якості першого малюнка. Про це обов’язково дізнаються всі друзі і знайомі, а головне дитина повинна побачити, що її хвалять у присутності всіх. Якщо ж досягнення дитини серйозніше, то без довгих оплесків і вихвалянь з боку всієї сім’ї не обійтися.

Якщо ми привчимо себе помічати в дітях всі їхні хороші прояви, включаючи дрібниці, і заохочувати їх при кожному зручному випадку, це, можливо, в корені змінить їхню поведінку. Щоб зміцнити прагнення до хорошого, дозвольте їм як-небудь «підслухати», як ми розповідаємо про їхні успіхи своїм друзям.

4. Високий ступінь відповідальності за свою поведінку.

Євреї вірять, що навіть незначне слово, кинуте поспіхом і дрібна провина, скоєна батьком на очах дитини, може мати незворотні наслідки, тому своїм прикладом і дуже відповідальною поведінкою відносно до всього сказаного і зробленого єврейські батьки направляють своїх дітей.

5. Любов і повага в сім’ї – запорука психічного здоров’я дитини.

Єврейська традиція пояснює, що основу будь-якої родини складають чоловік і дружина – батько і мати. Тому дітей необхідно змалечку привчати до того, що на першому місці завжди ставиться увага матері до батька і батька до матері. Якщо дитина засвоїть, що її батьки живуть, перш за все, одне для одного, переконається, що їхні взаємини просякнуті повагою, любов’ю і турботою, то і дитина буде відчувати себе захищеною. А, крім того, подібна поведінка батьків – прекрасний приклад для наслідування. Саме такі відносини дитина постарається створити у власній родині, коли виросте.

6. Вчитися бути батьками.

Батьківське виховання починається ще до народження дитини. Коли дівчина одружується, то вже готова стати матір’ю. Її не вчать «жити для себе», її головна кар’єра – будинок і сім’я. Якщо від початку материнство і батьківство розглядати як тягар, то виростити хорошу дитину буде дуже складно.

Прагнучи виховати успішних і самостійних дітей, єврейські мудреці розробили цілу систему виховання, з якою в Ізраїлі кожен охочий може ознайомитися на спеціальних батьківських курсах. Подібні курси є при синагогах та єврейських школах у багатьох містах світу. Ось вам і перший закон успішного виховання – воно починається з власного виховання і навчання, придбання окремих професій «дружина і мама» й «чоловік і батько».

7. Вчити дітей правильно розпоряджатися часом.

Єврейські діти не знають, що таке лінь і безцільне базікання на лавці у дворі: скрипка, англійська, математика – все одночасно і багато. Змалку діти привчені до постійної зайнятості.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com