image

8 порад, аби малюк спав всю ніч

Пропонуємо вам 8 порад, як привчити дитину міцно спати всю ніч, починаючи приблизно з шеститижневого віку

 

Приблизно чверть дітей до 5 років мають проблеми зі сном - відмовляються лягати спати вчасно або прокидаються серед ночі, а іноді і те, і інше разом.

Якщо ваш малюк постійно прокидається вночі, це може порушити ваш власний режим сну і ви будете відчувати себе розбитою весь наступний день. Згідно з дослідженнями, жінки, діти яких неспокійно сплять ночами, схильні до депресій. У міру зростання малюка режим сну необхідно налагодити, інакше можуть постраждати ваші взаємини як з другою половиною, так і з самим малюком теж.

Пропонуємо вам 8 порад, як привчити дитину міцно спати всю ніч, починаючи приблизно з шеститижневого віку. Пам'ятайте, що щоб тактика спрацювала, необхідно чітко її дотримуватися і бути послідовною.

1. Активно спілкуйтеся з малюком під час денних годувань, а під час нічних ведіть себе тихо і спокійно. Це допоможе дитині налагодити біологічний годинник і навчитися відрізняти день від ночі.

2. Давайте дитині можливість засинати самостійно, починаючи приблизно 6-8 тижнів. Укладіть дитину, коли вона виглядає сонною, але ще не заснула. Багато фахівців радять не заколисувати і не годувати дитину з метою, щоб вона заснула навіть в цьому віці, оскільки це може увійти в звичку. У будь-якому випадку вам вирішувати, як краще вчинити.

3. Встановіть ритуал відходу до сну. Нехай він буде вкрай простим, але незмінним: ванна, підгузок, піжама і казка або колискова. Процедура повинна закінчуватися в дитячій спальні. Дуже важливо, щоб малюк засвоїв, що його кімната - це приємне і безпечне місце.

4. Дайте малюкові іграшкового "захисника", наприклад, дитячу ковдру або м'яку іграшку. Щоб ця іграшка стала улюбленою для малюка, потримайте її якийсь час поруч з собою, щоб вона пахла мамою. У дітей дуже тонкий нюх - якщо малюк прокинеться і відчує мамин запах, він, швидше за все, заспокоїться.

5. Дозвольте дитині виплакатися. Цей спосіб підходить для 4-5-місячних дітей і старше. Якщо дитина плаче після того, як ви поклали її, підійдіть до ліжечка, погладьте малюка, скажіть йому, що все в порядку, але прийшов час сну. Будьте ніжні, але впевнені в собі. Вийдіть з кімнати і почекайте 2-5 хвилин. Якщо дитина продовжує плакати, підійдіть ще раз. Повторюйте до тих пір, поки вона не засне, щоразу збільшуючи проміжок часу, під час якого ви перебуваєте в іншій кімнаті.

6. Обіймайте дитину. Якщо ви плануєте спільний сон з дитиною, заспокойте і заколихайте її перед сном. Потім ляжте разом в ліжко і міцно обійміть малюка, вдаючи, що ви спите, і даючи зрозуміти, що прийшов час сну.

7. Вкладайте дитину по черзі з її татом, щоб кожен з вас навчився її заспокоювати перед сном. Коли малюк підросте і буде обходитися без нічного годування, тато зможе заспокоювати його самостійно. Швидше за все, навіть дитині буде простіше заспокоїтися, якщо її не будуть розбурхувати думки про те, що їжа поруч!

8. Підлаштовуйтеся під потреби вашого малюка. Протягом дня давайте йому відчути себе в безпеці - носіть його в слінгу. Якщо він прокидається вночі, постарайтеся зрозуміти причину. Можливо, у нього мокрий підгузник або незручний одяг? Може, йому холодно?

Якщо малюк не спить після того, як ви його поклали, пам'ятайте, що в ранньому віці у дітей безліч особливостей у процедурі відходу до сну і вам доведеться звикати до них на різних етапах його розвитку.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com