image

Як правильно подорожувати з дітьми

Ви вважаєте, що літню відпустку неможливо провести разом із дитиною від 1 до 3-х років? Хвилюєтеся, що самі не зможете відпочити та іншим не дасте? Не варто перейматися, просто правильно організуйте відпочинок — і все буде гаразд.

Як це правильно зробити, розповідає практичний психолог, вихователь ДНЗ № 16 міста Ужгород Ольга Сергіївна  Чепур. Ось необхідний «рецепт» з 7-ми пунктів для відпочивальників з дітьми влітку!

1. Сміливість та впевненість батьків

Досвідченні мандрівники, які всюди беруть дітей з собою, уважають, що з дитиною до 3-х років можна мандрувати. Про ці подорожі можна дізнатися в інтернеті з безліч блогів батьків, які не бояться навіть поодинці з 2–3-ма дітьми їздити відпочивати та відвідувати різноманітні екскурсії. Тому — вперед підкорювати світ разом з дітьми!

2. Вид відпочинку з дитиною

Діти індивідуальні, поводяться по-різному, мають свої уподобання як в 1 рік, так і в 3 роки. Класичне море, відпочинок за містом чи автобусний тур Європою? Є діти, які із задоволенням їздять в автобусі, з цікавістю розглядають нові споруди, інші постійно сплять у таких поїздках, головне, що мама поряд. Але це рідкісне явище, перш за все тому, що хвилюються сильно самі батьки, а цей страх передається дитині. Так склалося, що у нашій державі зазвичай батьки не звикли експериментувати та сидять з дітьми вдома аж до 5–7 років. Якщо ви бажаєте ризикнути, то перед дальньою дорогою варто відвідати якусь екскурсію та поглянути на реакцію дитини. Ретельно поміркуйте: чи буде приємно вашій дитині кататися на човні по річці чи ходити у відкрите море на яхті? До речі, дитині байдуже, скільки коштує подібне задоволення, головне — це емоції, що вона отримує. Можливо, колись ви вже спробували кататися десь у рідному місті, проте результати виявилися неприємними. Урахуйте це перед вибором відпочинку. А може, і їхати нікуди не варто? Достатньо буде облаштуватися на кілька тижнів на дачі та провести по-домашньому літній відпочинок, гуляючи в лісі та купаючись в озері поблизу. Та ще й економія яка!

3. Бюджет на відпочинок

Багато сучасних сімей планують заздалегідь подібні поїздки, відкладають гроші та мають якусь певну суму. Але завжди слід ретельно подумати про непередбачені обставини та взяти зі собою більше коштів. На відпочинку складно економити, тому цей момент слід урахувати. Щоб не сталося так, що доведеться повертатися додому раніше, адже скінчилися гроші. Розподіліть на кожен день певну суму, та по можливості не виходьте за ці межі, а ті, що залишатимуться, не витрачайте, а відкладіть наостанок. Тоді можна в останні дні добряче відпочити! Якщо грошей не багато, не переймайтеся, обирайте бюджетний варіант відпочинку в селі. У такому разі, користі для дитини буде ще більше.

4. Житло на відпочинку

Сьогодні можна забронювати будь-які апартаменти заздалегідь, оберіть для себе відповідний варіант, ураховуючи умови для дитини. А ще, наприклад, існує безкоштовне житло, на сайтах гостинності. Це коли люди запрошують до себе іноземців, а потім їдуть самі до них гостювати чи навпаки. Звісно перед цим вони спілкуються якийсь період, ближче знайомляться. Комусь здається це небезпечним. Проте багато людей вже випробували такий спосіб, він до речі, дуже зручний, якщо подорожувати з дітьми. Адже жити у сім’ї, де також можуть бути діти, цікаво та незабутньо. Обмін досвідом, спілкування іноземною мовою та знайомство з незвичним побутом. Поцікавтеся я у тих, хто вже спробував цей спосіб відпочинку. Світ не такий жорстокий, як здається!

5. Харчування для дитини

Намагайтеся малюкові не пропонувати нових страв, куштуйте їх потроху чи купуйте звичні для вашої сім’ї продукти. Або запасіться дитячим харчуванням із собою. Не слід багато споживати екзотичних фруктів, адже можна легко отримати розлад шлунку. Нащо вам такі неприємності в іншій країні?

6. Медичне забезпечення

Хворіти звісно ніхто не планує під час відпочинку, але випадки бувають різні. Тому страховий медичний поліс обов’язково варто оформити. Перед поїздкою з дитиною відвідайте лікаря. Можна навіть здати всі аналізи, аби запевнитися, що малюк абсолютно здоровий. Необхідно взяти із собою аптечку з необхідними ліками — жарознижувальними, протиалергійними та банальним розчином перекису водню, ваткою, йодом та зеленкою. Для дітей з хронічними захворюваннями знадобляться ще й препарати, що вони постійно вживають, наприклад, аерозоль для астматиків тощо.

7. Транспорт та іграшки для дитини

Улюблені іграшки інколи здатні врятувати від дитячої істерики. Дитина несподівано може згадати про свого плюшевого зайця вже у літаку, та почати вередувати: «Мій Феня не побачить гори та море, а я йому обіцяла!» Це справжня трагедія для дитини. Через свою необачність вона може просто забути за Феню. Тому, щоб не сталося таких сюрпризів, подумайте за дитину та візьміть кілька її іграшок. Коляска-трость стане незмінним помічником, якщо вона у вас є — візьміть із собою або подбайте про те, чи можна узяти її напрокат на місті. Адже дитина навіть, якщо вже й добре бігає, через 10–15 хвилин прогулянки проситиме: «Мамо, у мене ноженята вже втомилися та болять! Візьми на ручки!» На ручках, як відомо довго не пограєш. Натомість у колісці перепочити та виспатися можна дитині із задоволенням і комфортом на свіжому повітрі.

Тож, перегляньте список — та пакуйте валізи! Діти ніколи не можуть бути зайвими для батьків. Змінюйте думки і рушайте разом із дитиною у подорож!

***

Туристичне агентство "ЛЮКС-ТУР" з офісом в Ужгороді завжди підбере для вас найкращий варіант для відпочинку з дитиною на будь якому курорті світу.

Тел: 050 700 2211

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com