image

Закарпатський психолог: Цікаве дозвілля допоможе розвинути у дитини розумові здібності

Про важливість розуму для людини сперечатися не доводиться. Розумні значно швидше досягають поставленої мети, успіху.

Дітям простіше розвивати розумові здібності, адже їм не потрібно читати нудні наукові статті, вивчати тексти. Стати розумними дітям допоможуть спеціальні ігри. Грати може з ними будь-хто з дорослих, адже відповідна освіта для цього не потрібна. Такі ігри тренують пам’ять, логіку, увагу та ін. Крім того, добре розвинений інтелект у дошкільному віці сприятиме в майбутньому успішному засвоєнню навчальної програми, а логічне мислення допомагає під час розв’язання складних життєвих обставин. Якщо у вашої дитини вже є пазли, мозаїки, шашки, шахи, конструктори, розмальовки, то пропонуємо вам також такі ігри, що допоможуть розвинути інтелект малюка.

«Вгадай малюнок»

Знадобиться аркуш паперу й олівці або фломастери. Ви поступово починаєте малювати предмет, починаючи з окремих деталей. Наприклад, намалюйте на відстані крапочки, потім перетворіть їх на квіточки. Малюк висловлюватиме здогадки, що це поле, ваза з квітами. А ви обводите ці квітки в прямокутник, домальовуєте поряд вушко і утворюється… (дитина вгадує) чашка.

«Геометричні пазли»

Виріжте з картону різного кольору квадрат, коло, ромб, трикутник. Розріжте їх на частини. Чим менша дитина, тим менше повинно бути деталей. Якщо дитина більш старшого віку, то можна ускладнити завдання, вирізавши всі фігури одного кольору, і змішати деталі. Завдання дитини: скласти з деталей фігури.

«Правда чи неправда»

Ви говорите дитині правдиві та неправдиві речі, а малюк має сказати швидко, правда це чи ні. Наприклад: «На городі виріс синій огірок», «Купила чорниці, щоб зварити борщ», «Якщо в собаки гарний настрій, то вона літає» тощо. Можна підготуватися заздалегідь і придумати розповідь з таких речень, правдивих і неправдивих. А дитина повинна уважно прослухати і розказати про помилкові твердження.

«Хронологічний ланцюжок»

Гра стане в пригоді і для дошкільнят, і для дітей молодшого шкільного віку. Діти люблять казки. Роздрукуйте картинки з епізодами відомої їм казки. Дитині необхідно розкласти картинки по черзі в хронологічній послідовності відповідно до сюжету. Якщо малюк старшого віку, то використайте незнайому казку чи розповідь. Прочитайте її, а потім дитина має розкласти картинки.

«Придумай історію»

Знадобляться картинки, пов’язані за сюжетом. Наприклад, на першій — дівчинка з лялькою, на другій — без ляльки, на третій — дівчинка плаче. Дитина повинна послідовно розповісти історію відповідно до цих картинок. Для менших дітей можна картинки більш деталізувати (дівчинка з лялькою — забута лялька на майданчику — дівчинка плаче вдома без ляльки).

«Рамка з кульок»

В ідеалі варто було б придбати по 5 кульок різного кольору. З них дитині необхідно викласти геометричні фігури, дотримуючи певних умов (наприклад, викласти трикутник так, щоб поряд не було кульок одного кольору, або щоб біля кожної синьої кульки були поряд по дві зелені). Якщо немає можливості купити кульки, то нехай дитина скористується фломастерами, папером і намалює відповідь.

Також допоможуть розвинути інтелект такі знайомі всім нам ігри, як гра в слова, в міста, малювання пальчиковими фарбами, хрестики-нулики, головоломки, ребуси, «Монополія», «Ерудит», «Їстівне — неїстівне», доміно. Тільки не перевантажуйте дитину! 20 хвилин на день для 3–4-річного малюка достатньо. Ігри повинні подобатися дитині і відповідати її віку.

Матеріал підготувала практичний психолог Ольга Сергіївна Чепур.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com