image

Чого хоче колектив історичного факультету УжНУ

Історичний факультет має існувати самостійно. Жодних підстав для його ліквідацій-реорганізацій нема. Керівництво вишу повинно скасувати безпідставне рішення. Так вирішили збори студенти історичного факультету й окремо збори трудового колективу колективу історичного факультету 14 листопада. 

Переконати студентів у правильності свого рішення спробував особисто ректор В.Смоланка, однак наведені ним аргументи не мали під собою об`єктивної основи і не були сприйняті студентами. Про це засвідчили результати їхнього голосування на користь збереження і розвитку історичного факультету як самостійного підрозділу. Викладачі та співробітники аналогічної думки.

Загалом же ректор В.Смоланка свій намір, проведений як рішення вченої ради вишу, обʼєднати історичний факультет з частиною іншого підрозділу пояснює зауваженнями і рекомендаціями Державної інспекції навчальних закладів України. Насправді "Акт перевірки додержання суб'єктами господарювання, що надають послуги у сфері вищої освіти, вимог законодавства про вищу освіту ДВНЗ "УжНУ"" від 29 вересня 2016 року містить неточні дані (чомусь аж станом на 1.07.20016 рік!) про чисельність здобувачів вищої освіти, а подібних рекомендацій взагалі не подає. Не ввійшли такі пропозиції й у "План заходів щодо усунення виявлених порушень та недоліків під час перевірки Державною інспекцією навчальних закладів України з 20 по 29 вересня 2016 року додержання ДВНЗ «Ужгородський національний університет» вимог законодавства про вищу освіту" від 12 жовтня 2016 року. Комісії з питань оптимізації та удосконалення структури УжНУ доручили лише до 25 грудня 2016 року підготувати обґрунтовані пропозиції щодо шляхів реорганізації кафедр (а не факультетів!) та внести в установленому порядку на розгляд ученої ради університету.

Простіше кажучи, весь колектив історичного факультету несподівано поставили перед фактом та ще й шляхом дезінформації. Мовляв, консультації велися місяць, що, як виявилося, на зборах трудового колективу не відповідає дійсності! Йдеться про свавільне і безпідставне рішення, що за мету має перекреслити традиції та подальшу долю історичного факультету. Тому історики аполегливо відстоювати свої права, звернувшись наразі за підтримкою до міністра освіти і науки України та обласної влади Закарпаття.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com