image

До Ужгорода приїхали фулбрайтівці

Протягом трьох днів, 23–25 березня, на Закарпатті перебувають учасники однієї з найвідоміших у світіті програм обмінів - Програми імені Фулбрайта. 

Її координатори в Україні спільно з Ужгородським національним університетом проводить семінар-презентацію результатів досліджень американських аспірантів та студентів – учасників Fulbright U.S. Student Program в Україні 2014/15 рр. 

Програма імені Фулбрайта – це проект американських урядових стипендій, які виділяють щорічно для українських студентів, молодих науковців. У програмі має змогу взяти участь кожен студент, аспірант чи молодий науковець, який добре володіє англійською мовою. Для того, аби виграти стипендію, потрібно пройти конкурс, відтак кращих із кращих направляють до Америки на навчання чи стажування. Натомість американських науковців запрошують на стажування в Україну.

В Україні програма імені Фулбрайта існує з 1992 року. Торік майже на чверть збільшилися всі конкурси цієї програми, зауважує Інна Бариш, яка займається програмою для американських студентів. 

Серед 18 фулбрайтівців, які приїхали до УжНУ, – студенти й аспіранти, які читають лекції в університетах по всій Україні.

Загалом серед випускників Програми імені Фулбрайта є дев’ять представників академічної та наукової спільноти Ужгорода. Четверо американських фулбрайтівців – фахівців із політичних наук, соціології, антропології – проводили дослідження й читали лекції в Ужгородському національному університеті.

У 2014/15 навчальному році зарахуванням на Програму Fulbright Scholar-in-Residence (SIR) було відзначено доцента кафедри фінансів і банківської справи Ужгородського університету Володимира Даньківа. Нині він спрямовує свої зусилля на розширення міжнародної перспективи коледжу Umpqua Community College/UCC (Roseburg, OR), а також викладає бізнес-дисципліни студентам коледжу, проводить семінари та тренінги різного тематичного спрямування для викладачів.

Також учасником Програми був колишній студент УжНУ, який після закінчення фулбрайтівської магістратури навчався в Оксфорді, а тепер поїхав до Америки за програмою для українських науковців – соціолог Антон Симкович.

Сьогодні в УжНУ на факультеті іноземних мов перебуває бакалавр порівняльної політології (University of Montana, Missoula, MT), стипендіат Програми асистування викладачам англійської мови/U.S. Fulbright English Teaching Assistant Program 2014-2015 Кристина Бломен, яка проводить практичні заняття з англійської мови.

Семінари фулбрайтівців, які стосуватимуться тем політики, економіки, фінансів, англійської мови триватимуть в УжНУ три дні. Водночас американські студенти зможуть побачити Закарпаття. А всіх охочих здобути популярну стипендію чи ґрант – запрошують приєднатися до програми. 

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com