image

Історичний факультет УжНУ таки ліквідовано, декана Фенича усунули

Епопея з переформатуванням історичного факультету Ужгородського національного університету закінчилася.

Як ми повідомляли, керівництво та студенти історичного факультету висловили рішучий протест проти ліквідації цього легендарного факультету, де отримували свого часу освіту багато іменитих закарпатців. Згодом ці колишні випускники, серед яких Федір Брецко, Федір Шандор, Андрій Шекета, Андрій Вишняк та інші, виступили зі своєю заявою на захист факультету.

Тим не менше, ректор УжНУ Володимир Смоланка пояснював, що факультет не ліквідовують, але змушені його переформатувати, об'єднавши з факультетом міжнародних відносин, бо на цих факультетах немає достатньої кількості студентів. Історики ж вважали, що мета реформування історичного факультету - прибрати його декана Володимира Фенича, якого українські націоналісти звинувачували в прорусинській позиції.

Читайте також: Чи є політика в ліквідації історичного факультету УжНУ

І ось стало відомо, що історичного факультету більше не існує. Натомість створено факультет історії та міжнародних відносин. При цьому в.о. декана факультету став не колишній декан істфаку Володимир Фенич, а Іван Вовканич.

Також наказом ректора УжНУ Володимира Смоланки виконувачем обов’язків декана факультету міжнародних економічних відносин з 2 лютого 2017 року призначено доктора політичних наук, професора Миколу Палінчака, а на посаду в.о. декана факультету здоров’я та фізичного виховання – завідувача кафедри громадського здоров’я доктора медичних наук, доцента Івана Миронюка.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com