image

Історики найбільшого вишу Закарпаття захищають свій факультет

У річницю Жовтневого перевороту, 7-8 листопада, в Ужгородському національному університеті здійснено спробу ліквідувати один із найстаріших факультетів - історичний. Для виправдання його об'єднання з частиною іншого підрозділу вказані неправдиві дані: нібито факультет готував на 1 липня 2016-го і готуватиме на 1 лютого 2017 року менше 200 здобувачів вищої освіти за денною формою навчання (вимога Закону "Про вищу освіту"). Насправді історичний факультет повністю відповідає всім критеріям.

 

У відкритій заяві, негайно оприлюдненій в електронних ЗМІ, обурений колектив висловився за збереження свого факультету. Натомість серед першочергових управлінських завдань УжНУ історики назвали ефективну профорієнтаційну роботу з абітурієнтами, осучаснення аудиторій та навчальних баз, поліпшення умов навчання і вирішення невідкладних соціально-побутових потреб здобувачів вищої освіти.

Боротьба за збереження історичного факультету триває. Своїми діями керівництво вишу визнає, що університет у системній кризі через хронічні недобори студентів, конфлікти адміністрації з викладачами, ігноруваннями думки здобувачів вищої освіти -студентів, аспірантів, докторантів. Наразі з трьох факультетів спробували скласти два, загалом планують число факультетів скоротити вдвічі - до 10-11. Такими темпами скоро в УжНУ залишиться їх чотири, як на момент заснування вишу в 1945 році. Навіть за цих обставин історичний факультет залишиться самостійним підрозділом, вважають у колективі.

Також на захист рідного факультету стала профспілкова організація його викладачів і співробітників.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com