image

Лихослів'я : звичка чи словниковий запас

Люди часто вживають у розмові лайливі слова, роблять так не через бідність словникового запасу і нездатності виразити свою думку іншим чином. До такого висновку прийшли американські психологи, автори статті в журналі Language Sciences. Коротко про дослідження повідомляє The Independent.

У ході експерименту вчені попросили студентів-добровольців за 60 секунд згадати і записати якнайбільше лайливих слів (а також, для порівняння, звичайних слів, наприклад кличок тварин).

Виявилося, що здатні згадати багато лайливих слів різного типу (табуйована лексика, лайки, образливі слова) також знають і можуть швидко згадати максимум слів і в інших лексичних категоріях. Іншими словами, гіпотеза про «бідність словникового запасу» тих, хто лихословить, не підтвердилася.

«Зазвичай вважається, що зловживають лайливою лексикою саме люди ліниві, неосвічені, у них бідний словниковий запас і вони не здатні себе стримувати. Проте наше дослідження показало, що багатий набір табуйованої лексики є скоріше індикатором розвиненої мови, а не прикриттям її недоліків », - зазначають автори статті.

Крім того, володіння табуйованою лексикою виявилося пов'язаним з підвищеним невротизмом і відкритістю досвіду, а також зі зниженою доброзичливістю і сумлінністю.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com