image

Надприродні явища, яким знайшлося розумне пояснення

Наш різноманітний світ часом дуже загадковий. Деякі природні явища можуть здатися містичними, проте їм знаходиться наукове пояснення.

1. Марево

maxresdefault

Незважаючи на те що марева виглядають як щось таємниче, це всього лише гра світла, яка відбувається через різницю в щільності і температурі різних шарів повітря. Марево - свого роду віддзеркалення реально існуючого об'єкта, часто збільшене або спотворене.

2. Місячна веселка

Moonbow,_Kula,_Hawaii.

Місячна веселка - природне явище, яке неможливо побачити неозброєним оком, оскільки в темряві людський зір не здатен розрізняти кольори. Однак якщо фотографувати при тривалій експозиції, то нічна веселка буде такою ж як і звичайна.

3. Вулканічні блискавки

ad_233677945

Вулканічні блискавки утворюються під час виверження вулканів через зіткнення попелу і газу, що викидаються під час катаклізму. При цьому відбувається намагнічування різних матеріалів, що і спричиняє електричні розряди.

4. Вим'яподібні хмари

Рідкісні для помірних широт вим'яподібні хмари з'являються, як правило, після сильної грози. Виникають вони через рух мас повітря, спрямованих в різні боки і, незважаючи на загрозливий вигляд, вони не несуть у собі небезпеки.

5. Вогняна веселка

800px-Circumhorizontal_Arc

Вогняна веселка утворюється так, як звичайна - завдяки заломленню світла. Однак через те, що для її появи потрібен збіг декількох умов, побачити це «диво світу» можна дуже рідко.

6. Лентикулярні хмари

Mount-Rainer-and-lenticular-cloud

Лентікулярні, або лінзоподібні хмари - рідкісне і єдине в своєму роді явище, оскільки вони залишаються «стояти» на одному місці при будь-якій силі вітру. Можливо, завдяки саме цій особливості ці хмари нерідко приймають за НЛО.

7. Хмари Кельвіна-Гельмгольца

jPPHk_29GvY

Механізм утворення таких хмар, які ще називають хмарними завитками, практично такий же, як і у морських хвиль. Спостерігати їх можна в будь-якому куточку нашої планети.

8. Парселен

moondog316

Один з варіантів місячного гало, при якому з двох сторін від супутника Землі видно його дублі. Це оптичне явище буває дуже рідко, оскільки для його виникнення Місяць повинен бути повним і максимально яскравим.

9. Перламутрові хмари

800px-Nacreous_clouds_Antarctica

Ще одне явище, викликане заломленням сонячних променів. Виникають такі хмари на висоті не менше 15 км, а мінімальна температура, необхідна для їх утворення -78°C.

10. Паргелій

800px-Fargo_Sundogs_2_18_09

Явище, аналогічне парселену. Виникає в зимовий час, оскільки паргелій - ніщо інше, як сонячні промені, заломлені кристалами льоду.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com