image

Науковці отримають до 60 млн євро завдяки "Горизонту 2020"

Україна стала асоційованим членом Рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій "Горизонт 2020".

Угоду про приєднання підписали в Києві міністр освіти і науки України Сергій Квіт та комісар ЄС з питань науки та інновацій Карлос Моедас, передає Укрінформ.

"З цього моменту Україна зможе стати одержувачем грантів, які надає Європейська дослідницька рада. Це найбільш вражаюча програма по забезпеченню грантів для здійснення наукових досліджень", - підкреслив Моедас.

За його словами, Україна отримає доступ до всього спектру заходів, які фінансуються в рамках програми "Горизонт 2020", до того ж зможе користуватися всіма її перевагами на тій же основі, що й інші країни ЄС. Відтепер Україна зможе також використовувати дослідну інфраструктуру ЄС. Програма "Горизонт 2020" має і інструмент для малих і середніх підприємств.

У свою чергу Сергій Квіт додав, що вартість цього проекту 80 млрд євро. Європейська сторона запропонувала Україні 95-відсоткову знижку за участь у ньому. Внесок України представляє 35,5 млн євро до 2020 року. У нинішньому році ми нічого не платимо, а ця сума буде розподілена на наступні 4 роки. До того ж половина внеску повернеться у вигляді технічної допомоги.

Голова Комітету ВР з питань науки і освіти Лілія Гриневич додала, що участь у цій програмі відкриває нові можливості для фінансування науки. "Українська наука зможе розширити свою співпрацю з європейськими колегами, щонайменше отримавши можливості фінансування до 60 млн євро", - сказала вона.

На Закарпатті науковців УжНУ протягом кількох років поспіль залучають до програми "Горионт 2020".

Нині в Україні створено 28 контактних пунктів, кожен із яких відповідає за певний напрям.

Національні контактні пункти створено спільно з НАН України. Головне їхнє завдання – максимально інформувати про всі можливості й інструментами програми «Горизонт-2020», а також допомагати в пошуку іноземних партнерів.

В УжНУ НКП, яким керує Таїсія Симочко, створено з метою надання інформаційно-консультаційної допомоги з двох напрямів: «Харчова безпека, стале сільське господарство, морські дослідження та біоекономіки» і «Здоров’я, демографічні зміни та добробут». 

Науковців УжНУ запрошують до співпраці з національним контактним пунктом, проводять інформаційні дні. Саме НКП є партнером реалізації європейських амбіцій та союзником у програмі «Горизонт 2020», яка сьогодні визначає розвиток науки в усьому світі. 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com