image

Про бізнес та освіту дискутували за круглим столом у Мукачеві

Закарпатські роботодавці продовжують втілювати нову модель співпраці бізнесу та освіти. У Мукачеві з ініціативи Обласного об'єднання організацій роботодавців «Закарпаття» в партнерстві з Мукачівським державним університетом відбувся Круглий стіл на тему «Бізнес та університет: курс на розвиток». 

Зустріч бізнесу та освітян в Мукачево - це черговий крок відпрацювання міцної та дієвої платформи співпраці у форматі «бізнес та університет», що є однією з ключових ініціатив ОООРЗ. Це вже друга подібна зустріч викладачів та студентів ВНЗ з представниками великого бізнесу. Торік, закарпатські роботодавці провели аналогічну зустріч  в  Ужгородському національному університеті

Захід відбувся у стінах Мукачівського державного університету. За круглим столом МДУ зібралися представники бізнесу – керівники найбільших підприємств краю, керівництво МДУ та інших ВУЗів області, декани та викладачі спеціалізованих факультетів закарпатських вишів, представники міської влади. Як і очікувалось, зустріч привернула увагу чималої кількості студентів МДУ.

Модератором-спікером Круглого столу виступив Голова Обласного об'єднання організацій роботодавців «Закарпаття», член Наглядової ради ПрАТ «Єврокар», генеральний директор ТОВ «Сезпарксервіс» Володимир Панов.

Активну участь у роботі Круглого столу взяли міський голова Мукачева Андрій Балога, ректор Мукачівського державного університету професор Тетяна Щербан, перший проректор МДУ Володимир Гоблик, проректори МДУ Василь Папп та Василь Пігош, директор Центру кар’єри УжНУ Тетяна Бутурлакіна, директор обласного центру зайнятості Юрій Фущич.

Закарпатський бізнес на зустрічі представляли Наталя Баклагіна та Олег Кожевніков (ТОВ «Ядзакі Україна»), Андрій Рябич (УАП ТОВ «Фішер-Мукачево») Андрій Ремінець (ТОВ «Полімер-Техніка»), Катерина Самарська (ТОВ «Ено меблі ЛТД») Сюзанна Сані (ТОВ «СТС»), Михайло Думнич (ОООРЗ) Варто відзначити надзвичайно високу активність в роботі Круглого столу викладачів та студентів Мукачівського державного університету.

18555034_355819568153335_1919259412_n

Лейтмотивом зустрічі за круглим столом стало вироблення якісно нової моделі досягнення синергії бізнесу та освіти з метою більш ефективної спільної участі в економічних перетвореннях в Україні.

Освіта є базисом економічного росту, адже саме якісно підготовлені робітничі кадри великою мірою формують економічне середовище. Втім, сучасна система освіти в Україні, попри доволі значні вливання з держбюджету, продукує спеціалістів, які часто не відповідають запитам бізнесу. Звідси – очевидний дисбаланс: бізнес незадоволений освітнім рівнем та кількістю робітничих кадрів, держава продовжує стимулювати гуманітарні освітні напрямки, а ВНЗ не отримують замовлень від бізнесу на затребуваного спеціаліста.

Тож головним питанням, яке стояло перед учасниками Круглого столу було «як досягнути паритету і привести освітню систему у відповідність до вимог бізнесу, часу та економічної необхідності?»

Під час активної, часом безкомпромісної, проте надзвичайно конструктивної дискусії учасники Круглого столу розглянули цілий ряд запропонованих модератором питань, висловивши власне бачення поставленої проблеми. Саме різносторонній підхід сторін дискусії до розгляду проблемних питань дозволяє в подальшому відпрацювати життєздатні та конструктивні шляхи їх розв’язання.

Як результат, за підсумками Круглого столу напрацьовано комплекс ідей та ініціатив, які в подальшому будуть узагальнені для підготовки відповідного звернення в Міністерство освіти України.

 

 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com