image

Рослина, яку наглухо закрили 40 років тому, сама виробляє кисень і воду

Англієць Девід Латімер 40 років тому закрив свою традесканцію у десятигалонній пляшці і жодного разу не відкривав. У посудині утворилась екосистема, в якій рослина сама виробляє поживні речовини, кисень і воду.

Девід Латімер вперше посадив рослину в пляшку у 1960 році і поливав її до 1972. Потім він вирішив проекспериментувати і щільно закрив посудину корком.

Останні 40 років традесканція була повністю ізольована від зовнішнього світу. Вона добре розвивалась.
80-річний пенсіонер розповів, що тримає пляшку з рослиною приблизно на відстані двох метрів від вікна, щоб традесканція отримувала потрібну кількість світла. Час від часу хазяїн повертає пляшку, щоб листочки, які тягнуться до сонця, росли рівномірно.

1386690101_centro-76815

Девід Латімер розповів, що більшого догляду рослина не потребує. У пляшці створилася власна міні-екосистема. Незважаючи на ізольованість від зовнішнього світу, рослина поглинає світло і тому відбувається процес фотосинтезу, завдяки якому традесканція росте. Крім того, під час фотосинтезу рослина виробляє кисень – відбувається зволоження повітря. Волога накопичується – у пляшці «падає дощ».

А листки, які опадають, на дні посудини перегнивають – утворюється вуглекислий газ, який необхідний для харчування рослини через коріння.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com