image

Секрет ефективності японських залізничників

Shisa Kanko - японська система жестів і голосових команд. Вона допоможе працювати ефективно і без стресу, а також запам'ятати, чи вимкнули ви праску і чайник, йдучи з дому.

Що таке Shisa Kanko?
Японська залізниця - одна з найбезпечніших у світі. Щороку в Японії 12 мільярдів пасажирів користуються поїздами. І кожен день гості країни спостерігають дивовижне видовище: машиністи і кондуктори рухають руками в білих рукавичках і голосно вимовляють команди.

Закриваються двері? Кондуктор вкаже на них пальцем і голосно оголосить, що двері закриті. Машиніст від'їжджає від станції? Він покаже на розклад і скаже: «Три години, відправлення від станції такої-то». Це Shisa Kanko в дії.

Shisa Kanko: робота системи
Ця система страшенно проста. Кожна ВАЖЛИВА дія супроводжується рухом вказівного пальця. Перевірили показники датчиків? Вкажіть на них пальцем і скажіть цифру, яку бачите. Потяг прибуває на станцію? Службовець жестом покаже, що платформа вільна.

Система з'явилася на початку 20 століття в місті Кобе, в адміністративному бюро залізниці. Її розробили для машиністів і працівників з великою відповідальністю і стресом. Перший час Shisa Kanko особливого ентузіазму у залізничників не викликала - занадто безглуздо з боку виглядали працівники станцій. Але поступово противники системи переконалися в її ефективності. З упровадженням Shisa Kanko помилки на робочих місцях скоротилися на 85%.

Чому ця система ефективна?
Національний інститут безпеки та охорони праці дійшов до висновку, що Shisa Kanko максимально виключає людський фактор. Система пов'язує виконання завдань з фізичними рухами і мовною виразністю. У цей момент збільшується рівень розуміння, а дії зберігаються в пам'яті. Згодом процес доходить до автоматизму. Навіть якщо машиніст замислиться, зі ступору його виведе необхідність зробити жест і вимовити голосову команду.

Як використовувати Shisa Kanko в реальному житті?
Ця система стане в нагоді тому, хто не може запам'ятати, куди кинув ключі, пульт, окуляри і що завгодно. Або тому, хто кілька разів перевіряє, чи закрив двері, чи вимкнув чайник або праску. Досить вказати пальцем на вимкнений чайник і вимовити: «Чайник вимкнений».

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com