image

Співпраця з Угорщиною на користь знань школярів

Співпраця Угорщини і Закарпаття продовжується в освітній сфері. Так, із офіційним візитом в область завітала Держсекретар з питань громадянського виховання Міністерства людських ресурсів Угорщини Юдіт Бертолон Цуніне. Разом із очільниками Генконсульств Угорщини в Берегові та Ужгороді Ендре Саліпскі та Ласло Відою пані Держсекретар зустрілась із представниками влади Закарпаття. На зустрічі домовилися про інвестиції у єдиний конкурентноспроможний капітал – галузь знань.

Керівник ради в першу чергу подякував угорським партнерам за підтримку нашої країни в цей непростий час.

Щодо приїзду угорських партнерів з приводу реалізації нового гуманітарного проекту – вивчення у школах краю угорської мови як другої іноземної, то голова ради вважає це буде важливим ефективним іміджевим проектом.
Пані Цуніне Бертолон Юдіт зазначає, що співпраця буде проектуватися не лише на школи з угорською мовою навчання. «Викладання угорської мови як другої іноземною є кроком на шляху євроінтеграції вашої країни. Знання – можуть змінити нашу молодь. І ми готові допомагати Україні у таких гуманітарних проектах».

Опісля зустрічі, в Ужгородській ЗОШ №2 пані Держсекретар вручила навчальні посібники для школярів. Участь у заході взяв й голова Закарпатської облради Володимир Чубірко.
З ініціативною вивчення в закладі другої іноземної – угорської до голови облради звернулися батьківський комітет та адміністрація школи. За його сприяння та допомоги угорських партнерів вдалося реалізувати пілотний з вивчення угорської мови. Минулого тижня угорськими партнерами було вручено комплект дидактичних ігор для учнів початкової школи. Також вони допоможуть з облаштуванням аудиторії.

Директор школи Ярослав Кирлик повідомив, що з нового навчального року угорську вже вивчають 58 учнів п’ятих класів. Наступного року їх кількість збільшиться і мову вивчатимуть вже у трьох групах.

Загалом в області з подібною пропозицією – вивчення угорської мови як другої іноземної вже зверталися батьківські комітети восьми шкіл. На сьогоднішній день в області два вищі навчальні заклади ведуть підготовку вчителів з угорської мови та літератури – УжНУ та Закарпатський угорський інститут. Тобто кадровим потенціалом навчальні заклади у разі потреби будуть забезпечені, - повідомляє прес-служба Закарпатської обласної ради.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com