image

Таємниці Джека Різника ще все не розкрито…

Судові-лінгвісти пролили нове світло на таємничі листи, нібито написані Джеком Різником під час вбивств, що шокували вікторіанський Лондон.

Більше 200 листів були отримані поліцією, засобами масової інформації та посадовими особами, пов’язаних з потоком жахливих вбивств, скоєних так званим Джеком Різником, який ніколи не був спійманий.

Горезвісним вбивцею, як вважають, були вбиті щонайменше п’ять молодих жінок в Лондонському передмісті Вайтчапел в період з серпня по листопад 1888 року.

Доктор Андреа Ніні, викладач англійської мови в Університеті Манчестера в Великобританії, провів «кластерний аналіз» 209 листів, пов’язаних з випадком, аналізуючи подібності в текстах документів. Більшість листів з підписом «Джек Різник» розглядається як містифікації. Після того, як була отримана перші чотири листи, поліцейські вирішили опублікувати їх, спонукаючи ошуканців відправити потік листів, які допомогли зробити відомими Різника.

001-13

Передня частина листівки «Зухвалий Джек» яку нібито підписав Джек Різник (Манчестерський університет)

Проте, Ніні зміг зосередити свій аналіз на двох найбільш ранніх листах, нібито написаних вбивцею, які вже добре вивчені істориками. Один з них, яке починається «Дорогий бос» є першим, в якому використовується ім’я «Джек Різник». Лист, написаний червоним чорнилом, був отриманий Центральним телеграфним агентством в Лондоні 27 вересня 1888 року і направлений в Скотланд – Ярд.

Ніні зазначив схожість між листом «Дорогий Джек» і листівкою, отриманої Центральним телеграфним агентством 1 жовтня 1888 року, що робить посилання на «Зухвалий Джек».

«Мій висновок полягає в тому, що існує дуже сильні лінгвістичне докази того, що ці два тексти були написані одною і тою ж людиною,» пояснив він в своїй заяві. «Люди в минулому вже викладали цей висновок, на основі подібності почерку, але це не було встановлено з упевненістю.»
Зокрема, Ніні виявив специфічні лінгвістичні конструкції в двох листах, наприклад, використання фразового дієслова (to withhold).

Особистість автора, однак, залишається неясною. Ніні сказав Fox News, що його судово-медична експертиза спеціально не намагається ідентифікувати автора листа, але може запропонувати підказки.

Дійсно, експерт зазначив схожість між буквами і передбачуваного листом від Джека Різника, що містить біблійні посилання “Moab and Midian“, який був прийнятий Центральним телеграфним агентством по 5 жовтня 1888 року.

«Я також знайшов доказ того, що можна було пов’язати автор цих двох листів до так званим листом” Moab and Midian”, яку деякі люди вважають, містифікацією, створеною Центральним телеграфним агентством Лондона,» пояснив він в своїй заяві. «Інші мовні підказки в листах дійсно вказують на добре освіченого автора, або того, хто був обізнаний з письмовим матеріалом, і це узгоджується з теорією журналіста,” додав він, в електронній пошті Fox News.

«На додаток до історичної цінності моїх висновків, вони могли б допомогти лінгвістичною експертизою, щоб краще зрозуміти важливу проблему індивідуальності в мовознавстві», писав він. «Оскільки всі шахраї намагалися імітувати стиль оригіналу” Джека Різника “, ми можемо використовувати базу даних листів, щоб зрозуміти, як люди підробляють стиль письма – і наскільки успішні вони в імітації. Отримані результати свідчать про те, що це дуже важко зробити«.

Андреа Ніні також був частиною команди, яка нещодавно працювала над розгадкою таємниці, навколо відомого листа часів громадянської війни в США. Довгий час вважали, що він був написаний президентом Авраамом Лінкольном. Експерти в кінцевому підсумку прийшли до висновку, що лист Биксби, швидше за все, написано секретарем президента.

Ніні сказав, що він натрапив на листи Джека Різника кілька років тому.

«Я був здивований, дізнавшись, що там не була проведена судово-медична експертиза лінгвістики, так що я думав, що я міг би застосовувати сучасні судово-лінгвістичні методи щоб знайти докази їх авторства,” пояснив він в своїй заяві.

Понад 100 років після жорстоких вбивств, Джек Різник продовжує бути джерелом загадок. У минулому році, наприклад, у вигляді окремого проекту, дослідники стверджували, що довели справжність спірного вікторіанського щоденника, який був нібито написаний вбивцею.

Окремо в 2017 році, інша група дослідників, що прагнуть визначити останню відому жертву Джека Різника показала, що вони зайшли в глухий кут зі своїми високо-технологічними дослідженнями, які, швидше за все, не допоможуть при тестуванні ДНК потенційних останків.

Експерти з університету з U.K’s University of Leicester, котрим раніше вдалось ідентифікувати останки короля Річарда III, приступили до проекту, який повинен був визначити останню відому жертву Джека Різника – Мері Джейн Келлі, яка була також відомп як Марі Жанетт Келлі.

Проте, знайти реальні останки Келлі представляє велику складність, католицький цвинтар Святого Патрика в Leytonstonе в Лондоні, ймовірно, має мало відношення до її фактичної могили.

035-4

kozhen.in.ua

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com