image

У закарпатському виші цього року недобір студентів російського відділення

У пресі вже неодноразово писалося про очевидний анахронізм Ужгородського національного університету - дві російські кафедри.

 Керівництво вишу чіпляється за цю, ще совєтську традицію, не бачачи змін, які відбуваються довкола. І першокурсники знову підтвердили помилкову позицію ректора В.Смоланки.

Російськими філологами забажало стати удвічі менше абітурієнтів, ніж торік, а російське віділення не змогло заповнити  навіть вакансії на безкоштовне навчання. Чотири студенти зголосилися вчитися на стаціонарі, і лише три -- заочно.  Ще три безкоштовні місця залишилися незаповненими. (Така непродумана політика призвела до того, що філологічний факультет втратив три бюджетні місця, які могли використати для словацької, чеської чи української філологій). 

Таким чином виникає парадоксальна ситуація, коли викладачів на двох російських кафедрах уже  удвічі більше, ніж першокурсників. Російська філологія не є запитувана на Закарпатті: конкурсу на неї не було жодного. Об'єднання російських кафедр є вже не тільки питанням політичним, але й економічним: бо таке "задоволення" є занадто дорогим для всього колективу УжНУ, який змушений рятувати ці уламки "русского міра" власним коштом.

 

Олександр Гаврош

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com