image

У закарпатському виші відкривають "Американістику"

З ініціативи кафедри історії України в Ужгородському національному університеті у 2016-2017 навчальному році відкривається спеціалізація «Американістика» на бакалавраті з напряму «Історія та археологія», починаючи з першого курсу. Навчальною програмою передбачене поглиблене вивчення не тільки минулого й сьогодення США і Канади, але й англійської та іспанської мов. На старших курсах англійська стане мовою викладання ряду історичних дисциплін. Адже вже два навчальні роки члени кафедри навчають студентів-іноземців історії України англійською.

Про це розповів Медіацентру УжНУ фундатор спеціалізації, завідувач кафедри історії України, доктор історичних наук, професор Роман Офіцинський (до слова, автор публіцистичної книжки «Сто вражень з Америки» (2001), котрий свого часу прочитав цикл лекцій студентам Массачусетського університету і Ґрінфільдського коледжу, США (2007, 2008)).

"Загалом американістика в Ужгородському національному університеті має тривалу перспективу. Найближчим часом планується передача в наш університет архіву і редакційної бібліотеки газет «Свобода» і «Ukrainian Weekly», що виходять у США відповідно з 1893 і 1933 років як видання Українського Народного Союзу. Ці документи і матеріали стануть вагомою підставою для відкриття під опікою кафедри історії України окремого навчально-наукового підрозділу з американістики.

Найближчі наші конкуренти - колеги з історичного факультету Київського національного університету ім. Т. Шевченка, проте у них така спеціалізація для бакалаврів дещо менш амбітна й називається «Американістика та європейські студії». Натомість науково-педагогічні працівники кафедри історії України Ужгородського національного університету вельми конкурентоздатні, адже постійно залучені до міжнародних наукових проектів, провадять дослідження і стажуються в країнах Європейського Союзу та Північної Америки, видають свої праці англійською мовою, мають досвід викладання американським студентам. До того ж, деякі наші випускники працюють в університетах США і Канади.

Наші абітурієнти, розмірковуючи про свій остаточний вибір, можуть бути впевнені, що матимуть якісні освітні послуги. Навчальні заняття для істориків-американістів проводитимуться зокрема й на базі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка, що має ошатне приміщення, сучасні мультимедійні системи і постійно поповнюється виданнями з американістики», - розповів Роман Офіцинський. 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com