image

В УжНУ цього року не буде черг під час вступної кампанії

Напливу абітурієнтів у стінах вишу цього року не буде, бо заявки на вступ треба подавати в електронному вигляді. Крім того, суттєво зменшилася і кількість самих вступників. 

Загалом в Україні закінчило школу 210 тисяч осіб. Для порівняння, минулого року було майже 230 тисяч випускників. 

Про особливості вступної кампанії сьогодні під час прес-конференції розповів ректор УжНУ Володимир Смоланка. 

"Цього року всі документи на денну форму подаються в електронному вигляді. Це робиться для того, щоб стали меншими черги. В УжНУ в головному корпусі, в бібліотеці ми створили консультаційні пункти, які діють для того, аби полегшити абітурієнту заповнити електронну форму. Ми поставили потужні комп'ютери, провели Інтернет. Тут студенти можуть подавати заяву за допомогою працівників пункту", - зазначив ректор.

Однак під час вступної кампанії-2016 в УжНУ будуть і ті, хто подає заяви в паперовому вигляді - особи, які мають квоти, визначені Міністерством, додав відповідальний секретар приймальної комісії Петро Горват. 

Крім цього, на заочну форму навчання вступники подають заяви тільки в паперовому вигляді. В УжНУ дозволи подавати документи на заочну форму відділення і в серпні. Також подають заяви "по-старому" і ті, хто вступає на медичні спеціальності, спеціальності, де передбачено творчий конкурс та вступники на  ОКР "Молодший спеціаліст". Прийом на спеціаліста і молодшого спеціаліста цього року триває востаннє.  

Серед основних відмінностей цьогорічної вступної кампанії те, що Міністерство зняло обмеження за кількістю вишів Загалом можна подавати документи у 15 вишів.

Також цього року вступ проводиться згідно з новим переліком галузей і спеціальностей, які наразі більш укрупнені. Ще навесні Міністерство подавало таблицю, яка дозволяла співставляти старі й нові спеціальності. Два конкурсні предмети цього року визначає виш, а третій предмет абітурієнт може вибрати.

Цільовий і позаконкурсний вступ цього року зняті, але введено квоти, які складають 10 % від обсягу держзамовлення і подаються для досить вузької категорії осіб. Це люди, які мають змогу вступати за співбесідою – чорнобильці, постраждалі АТО чи їхні діти. За вступними іспитами мають змогу вступати сироти, учасники бойових дій або демобілізовані після листопада 2015 року, ті, хто не могли здати ЗНО за станом здоров'я, зазначив Володимир Смоланка. 

Ректор пояснив і ситуацію з держзамовленням в УжНУ: раніше кожен виш мав певну кількість державних місць. Цього року систему змінили для того, щоб надати перевагу сильним вишам, й аби вони були в більш визначному становищі. Базуючись на минулому році, вишам запропонували додати 25 % до кожної спеціальності. Максимальна кількість абітурієнтів, які може прийняти виш за держзамовлення це минулорічний обсяг + 25 %. Це не означає, що виш гарантовано отримає певну кількість місць, які анонсував. Незаповнені в одних вишах місця передаватимуть в інші виші. Сьогодні сильні виші будуть заповнювати свої місця, а слабкі будуть втрачати державні місця. Тому УжНУ зацікавлений, аби якомога більша кількість сильних вступників прийшла до нього, бо тоді він матиме більше переваг. 

Сьогодні УжНУ - один із найбільших вишів в Україні. З 1 липня 2014 року до 1 липня 2016 року ми ділили 41-43 місце, а сьогодні ділимо 17-18 місце в Україні, зазначив ректор наприкінці прес-конференції. 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com