image

В Ужгороді представили «10 цінностей Закарпаття туристичного»

16 березня у приміщенні ректорату Ужгородського університету відбувалася презентація обласного конкурсу «10 цінностей Закарпаття туристичного». За словами організаторів заходу, це хороша нагода заохотити українців до мандрування та відпочинку на Закарпатті. - повідомив МедіацентрУжНУ.

На презентацію конкурсу запросили студентів різних підрозділів вишу з метою долучитися до соціальної акції, котра прагне привернути увагу до унікальної історичної, культурної, архітектурних спадщини краю.

«10 цінностей Закарпаття туристичного» реалізовують у рамках проекту «Підтримка економіки Закарпатської області через розвиток і промоцію її туристичного потенціалу». Організаторами виступили туристично-інформаційний центр «Турінформ Закарпаття» та КП «Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради разом з управлінням туризму та курортів Закарпатської ОДА.

Модерували презентацію Тетяна Захаркевич (менеджер проекту), Тетяна Галішин (менеджер з комунікації та роботи з громадськістю) та Микола Шахайда (адміністратор з наповнення порталу), котрі спершу виділили такі конкретні цілі конкурсу:

1) розвиток регіональної туристичної інфраструктури;
2) покращення промоції туризму регіону;
3) розробка та впровадження ефективної регіональної політики у сфері туризму.

У вступній промові Тетяна Захаркевич підкреслила: «Зважаючи на теперішню нестабільну економічну ситуацію в країні та зміну процедури отримання віз, показники виїзного туризму суттєво знизилися, тому виникає питання: «Що можуть запропонувати туристам українці, зокрема, закарпатці?» . Звісно, у нас є чимала кількість визначних місць, які є «візитівками» області (та ж сама Долина нарцисів, Мукачівський замок «Паланок», НПП «Синевир» та інші), проте цим конкурсом ми хочемо привернути увагу й до інших культурних та природних об’єктів нашого краю, які є маловідомими, до прикладу, Колочавська вузькоколійка, букові праліси, найвисокогірніший водоспад Труфанець (36 м) на Рахівщині, картинна галерея на Виноградівщині тощо».

 

 

Під час зустрічі активно обговорювали перспективи розвитку туризму на Закарпатті, закликали небайдужих стати волонтерами акції прибирання туристичних шляхів для людей з обмеженими фізичними можливостями у промоційному турі, запрошували студентів долучатися до практичної роботи, що стосується сфери туризму і тих можливостей, які можуть надаватися у рамках проекту.

На завершення всіх присутніх ознайомили з конкурсом, у якому будуть представлені три номінації: 10 природних, 10 культурних та 10 архітектурних цінностей, а також детально розповіли про умови конкурсу та критерії відбору робіт.

Нагадаємо, що прийом заявок триває до 15 квітня поточного року, а вже з 1-го до 20-ого травня працюватиме експертна комісія, до складу якої ввійдуть викладачі ВНЗ, екскурсоводи та кваліфіковані туризмознавці, які й визначать переможців, а їх буде троє – відповідно до кожної номінації. З 20 травня до 15 червня результати планують оприлюднити.

Отож поспішайте брати участь у конкурсі, адже на переможців чекає цікавий приз – запрошення на промоційний тур об'єктами туристичної інфраструктури, які будуть збудовані та реконструювані в рамках проекту.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com