image

В Ужгороді випускники одного вишу розробили інтер'єр для іншого

Створення інтер’єру філологічного факультету УжНУ та музею Олени Рудловчак стало метою дипломного проекту двох випускників під керівництвом викладача Олексія Федора – Ренати Шетелі та Євгена Горячкіна. 

Молоді дизайнери розробили інтер’єр музею-бібліотеки Олени Рудловчак, а також коридору, деканату, великої аудиторії, кафедри української літератури, зони відпочинку, майбутнього літературного музею-студії філологічного факультету. За словами керівника Олексія Федора, завдання полягало в перетворені строгої радянської будівлі в сучасне комфортне приміщення, в переході від радянського конструктивізму до функціоналізму, навіть футуризму, - повідомляє Медіацентр УжНУ.

Приміщення оформлені в стриманій кольоровій гамі – блакитному та кольорі охри. Студенти намагалися зробити аудиторії просторими і світлими. У коридорі-фойє за проектом мали б розташуватися інформаційні ніші, диванчики для відпочинку та стилізовані портрети письменників. Велику аудиторію (нині 429), за задумом дизайнерів, треба було б обладнати мультимедійною дошкою та кількома екранами вздовж для кращого сприймання інформації, а стіну прикрасити панно з пейзажами Ужгорода. Родзинками інтер’єрів стало використання природних матеріалів, робіт студентів художнього інституту для оздоблення та різноманітних стилізацій вишивки – від мозаїки на підлозі до панно.

Співпраця між Ужгородським національним університетом та Закарпатським художнім інститутом розпочалася завдяки створенню музею-бібліотеки Олени Рудловчак, інтер’єр якого запропонували розробити художники. В процесі роботи виникло й бажання попрацювати й над внутрішнім виглядом всього філологічного факультету. 

Побачити проект випускників можна впродовж тижня в «Галереї Ілько». 

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com