image

В Ужгородському замку говорили про анексований Крим

 

8 листопада у Закарпатському обласному краєзнавчому музеї імені Тиводара Легоцького відбувся культурно-освітній захід, спрямований на популяризацію історичної, культурної та духовної спадщини народів Криму. 

Організував його відділ науково-освітньої роботи ЗОКМ, зокрема в. о. завідувача Юлія Мотиль та старший науковий співробітник цього ж відділу Вікторія Горінецька. Активну участь у заході взяли студенти історичного факультету УжНУ на чолі зі старшим викладачем кафедри нової і новітньої історії та історіографії даного закладу Олегом Сліпецьким.

За словами Юлії Мотиль, головною метою зібрання, яке стосувалося теми анексованого Криму, є відродження національної єдності та підтримки національних меншин; зміцнення національної безпеки й відновлення територіальної цілісності України; а також єдність всіх громадян нашої держави, незалежно від національності, мови та віросповідання. Після вступного слова пані Юлії учасники ознайомилися з історією та географією Кримського півострова завдяки виступу старшого наукового співробітника відділу новітньої історії ЗОКМ Володимира Піпаша. Надалі слово було за студентами.

Так, студентка історичного факультету Наталія Куштан розповіла про грецьку колонізацію східного Криму, а Наталія Середяк ознайомила присутніх з біографією видатного просвітника кримських татар – Ісмаїла Гаспринського. Оксана Гріга провела екскурс в історію Боспорського царства; Юрій Офіцинський розповів про етнічну приналежність Криму в історії; Яна Пердар ознайомила присутніх із внеском братів Айвазовських у розвиток культури Криму, а Марія Ясінська розказала про культурну спадщину кримських татар.

За участь у заході студенти УжНУ отримали грамоти від організаторів.

 

Богдан Михальчук

              

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com