image

Вчені: гомеопатія - «терапевтичний тупик»

Провідні вчені оголосили гомеопатію «терапевтичним тупиком» після систематичних досліджень, які довели, що вона не ефективніша, ніж плацебо-препарати, передає Independent. Дослідження показало нульовий ефект від гомеопатії для 68 хвороб.

Професор Пол Гласзіо з австралійського університету Бонд очолив робочу групу Національної дослідницької ради з охорони здоров'я і медицини. Завдання дослідників була вивчити 176 випадків лікування за допомогою гомеопатії, щоб знайти докази його ефективності.
Дослідницька група провела 57 систематичних оглядів з 68 різних захворювань і зробила висновок, що гомеопатія ефективна не більше, ніж таблетки-плацебо. У доповіді про підсумки зазначено, що немає ніяких достовірних доказів, що гомеопатія здатна лікувати різні порушення здоров'я.
«Я відчуваю легкість від того, що ця важка подорож з просіюванням і синтезуванням доказів закінчена. Я починав її з відчуттям "Я не знаю напевно", з цікавістю від того, чи може працювати це неймовірне лікування... Але я втратив інтерес після того, як 57 систематичних оглядів, які містили 176 індивідуальних досліджень, показали, що немає помітного переконливого ефекту крім як плацебо», - заявив глава дослідження в своєму блозі.
Професор додав, що прекрасно розуміє, як засновник гомеопатії Самуель Ганеман був розчарований в медицині 18 століття, яка практикувала кровопускання, і як намагався знайти кращу альтернативу. «Проте я можу припустити, що він був би розчарований і в гомеопатії, визнавши її "терапевтичним тупиком".

Тим не менше існує безліч свідчень лікування за допомогою гомеопатії зовсім малих дітей, які не могли б себе переконати у ефективності даного методу.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com