image

Вчені підтвердили користь кави

Учені розповіли, що кава володіє рядом корисних властивостей, які здатні зменшити ризик виникнення депресії на 20%.

Ще один доказ на користь кави опублікували американські вчені: від кави на 20% зменшується ризик депресії та зменшується вірогідність появи раку шкіри (меланоми).

Кава сприяє виробленню серотоніну (гормон щастя), який є прекрасним антидепресантом. Дві чашки кави на день можуть в 3 рази зменшити ризик виникнення депресії. Проведено багато досліджень на цю тему і доведено: що той, хто п'є каву, відчуває себе в житті більш впевнено, не страждає заниженою самооцінкою і менше піддається різним видам фобій.

Науковці стверджують, що кофеїн необхідний людському організму. Якщо позбавити людину всіх продуктів, у яких він міститься (кави, чаю, шоколаду), то збільшиться ймовірність виникнення головного болю і дратівливості. Щоб цього уникнути, необхідно споживати таку кількість кофеїну, що міститься в двох чашках кави, трьох чашках чаю або в половині плитки темного шоколаду.

Варто наголосити, що йдеться лише про справжню каву, що містить кофеїн. На відміну від поширеної думки про те, що кава перешкоджає сну, сам запах кави нормалізує роботу мозку та сприяє здоровому сну та відпочинку. Також кава містить антиоксиданти, які сприяють збереженню ланцюжків ДНК.

У ході дослідження вдалося з’ясувати, що вплив кофеїну на організм людини приблизно дорівнює впливу яскравого світла, який, у свою чергу, є одним з найбільш відомих інструментів для переведення стрілок біологічного годинника. Споживаючи планомірно каву, навіть «жайворонки» можуть перетворитися на «сов», оскільки з часом біологічний годинник збивається безповоротно. Цей процес відбувається з причини блокування кофеїном спеціальних рецепторів, які в організмі людини несуть відповідальність за наступ «режиму» сну.

Кава позитивно впливає на роботу мозку, зменшуючи імовірність виникнення таких важких захворювань, як хвороба Альцгеймера. Згідно досліджень Університету Південної Флориди та Університету Майамі, люди після 65 років, вживаючи каву, мають менше шансів захворіти на цю небезпечну хворобу.

Попри те, вчені рекомендують не зловживати кавою та випивати не більше двох філіжанок щодня.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com